McLaren Senna Vs. 1200hp Lexus Drag Yarışında

YouTube’da carwow kanalının neredeyse her hafta yüklediği heyecan dolu drag yarışlarında bu hafta McLaren Senna ve 1200 beygirlik Lexus RC F karşı karşıya geliyor.

Drag yarışlarını seviyorsanız, bu videoyu mutlaka izlemelisiniz. Carwow kanalında yayınlanan bu drag yarışı, bugüne kadar sizinle paylaştıklarımız arasından en ilginci olabilir. Bir pist aracı olan McLaren Senna ile bir drift aracı olan Lexus RC F karşı karşıya geliyor.

Bu iki bambaşka klasmanda yer alan aracın heyecanlı kapışmasını izlemek gerçekten çok eğlenceli. Önce bir yarışı izleyelim, ardından araçların özelliklerine beraber göz atalım.

Drift arabası Vs. Pist arabası: Hangisi daha hızlı?

Bu yarışta her iki aracın da avantajları ve dezavantajları var. Lexus’tan başlayacak olursak; araçta 1.200 beygir ve 1.000 Nm tork üretebilen 2JZ motor bulunuyor ve 1.250 kg ağırlığında.

Lexus’un rakibi olarak ise elimizde McLaren Senna var. Senna, inanılmaz bir 800 beygir ve 800Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbo V8 motora sahip. Ağırlık açısından ise araç 1.309 kg geliyor.

BMW M3 Jenerasyonları Drag Yarışında: Hangisi En Hızlı?

Lexus daha fazla güce sahip ve daha hafif ancak köşeleri hızla kayarak geçmesi için tasarlanmış bir araba, düz yolda bir pist yarış arabasını geçebilir mi? Yarışı izleyip yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başa dön tuşu