Volkswagen, Yeni Nesil Golf Araçlarını Tanıttı

Alman otomotiv devi Volkswagen, sevilen modeli Golf’ün yeni jenerasyon araçlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Daha keskin çizgilere sahip olan araç, köklerini unutmayarak fakat daha yeni bir izlenim vererek ortaya çıktı. Alışılmış ki aracın tasarımı büyük bir değişime uğramamış olsa da içerisindeki aksamlar için birebir şeyi söylemek pek de mümkün değil.

Volkswagen, sevilen Golf için beş adet hibrit model tanıttı. Evet, yanlış okumadınız. Volkswagen, 5 hibrit Golf ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunuyor. Üç orta/hibrit modelde 48 V bedelinde lityum iyon batarya bulunurken geriye kalan iki hibrit model 13 kWh lityum iyon bataryaya sahip ve Volkswagen, bu bataryaların 60 kilometrelik bir menzil manasına geldiğini belirtiyor.

Aracın motorunu bir kenara bırakıp içeriye bakacak olursak tüm göstergelerin büsbütün dijital hale geldiğini söyleyebiliriz. Analog göstergelerden vazgeçen Volkswagen, geçtiğimiz yaz Frankfurt’ta tanıttığı ID3 sistemini kullanıyor.

Bu değişikliği aracın fiyatına bir ek olarak düşünenler için de bir müjdemiz bulunuyor. Analog göstergeleri kullanmayan Volkswagen, bu sayede aracın fiyatında rastgele bir ekleme yapmadı. Son olarak 8,25 ya da 10 inç (isteğe bağlı) ekranla aracın bilgilerini gösterecek olan Volkswagen, Alexa’nın sesli asistanıyla kullanıcılarının konforunu sağlayacak.

Volkswagen, aracının TSI, TDI ve TGI modellerinin bulunacağını belirtti. Şu an için ABD’de yalnızca TGI ve TSI modellerinin olacağı bilinen otomobil için Türkiye’yle ilgili bir bilgi gelmedi. Golf’ün aralık ayında showroom’lardaki yerini alması beklenirken önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bilgilerle karşınızda olacağız.

Başa dön tuşu