Mercedes G Serisi, Elektrikli Varyantına Kavuşuyor

Alman araba markası Mercedes’in G serisinin yakıt tasarrufu için tasarlandığını söylemek pek de mümkün değil. Yakıtı su üzere içtiğini söyleyebileceğimiz G serisi, yakın bir vakitte bu unvandan kurtulacak üzere duruyor.

Mercedes’in üst kuruluşu olan Daimler’in Dijital Dönüşüm Kısmı yetkilisi Sascha Pallenberg, resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Pallenberg, yaptığı paylaşımda şirketin CEO’su Kallenius’un “Mercedes-Benz G-Serisi’nin sıfır emisyonlu bir versiyonu sunulacak” sözlerini paylaştı.

Kaldırılmanın eşiğine gelen Mercedes G serisi, sıfır emisyonla yollarda olacak:

Pallenberg, attığı tweet’te ayrıyeten geçmişte Mercedes G serisinin büsbütün kaldırılıp kaldırılmaması konusunun düşünüldüğünü, kendisinin ise Mercedes’in kaldırılacak son modelinin G serisi olması gerektiğini düşündüğünü tabir etti.

Mercedes’in araç kataloğundaki en değerli modellerden bir tanesi olan G serisinin elektrikli varyantının da kıymetli olacağını söylemek yanlış olmaz. Ayrıyeten aracın Mercedes’in EQ elektrikli araç serisi altında çıkmasına da mümkün gözle bakılıyor.

Aracın elektrikli modelinin ne kadar değerli olacağını, G serisinin şu an ülkemizdeki satış fiyatına bakarak iddia edebiliriz. Mercedes G serisi, ülkemizde yaklaşık 1,5 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Aracın ne vakit yollara çıkacağı ise şimdi belirli değil.

Mercedes, son devirde elektrikli araçlar konusu üzerine ağırlaşmış durumda:

Elektrikli araçların otomotiv dünyasının geleceğini oluşturacağını düşünenler hayli çoğunlukta ve görünüşe nazaran Mercedes de bunlardan bir tanesi. Şirket, bu sene Frankfurt Motor Show'a katılmış ve orada da Micro ile ortak ürettiği elektrikli scooter'a ilişkin fotoğraflar paylaşmıştı.

Görünüşe nazaran şirket, elektrikli araçlara olan yatırımlarını artırarak devam ettirecek. Mercedes'in bu ataklarının gelecekte nasıl sonuçlar doğuracağını daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu