Nissani Ulusal Parklar Vakfı için Ultimate Titan Tasarlıyor

Nissan, Titan pikabını tuval olarak kullanarak yeni bir mekanik sanat olağanüstüsü yaratacak. Şirket, sırf özel maksatlarla kullanılacak aracın taslağını basına sızdırdı bile. Araç yalnızca Amerika'daki Ulusal Park Hizmeti’nin resmi yardım kuruluşu olan Ulusal Parklar Vakfı’na (NPF) hizmet etmek için tasarlandı. Bu olay Nissan’ın parkların kıymetini vurguladığı bu yılki ikinci değerli icraatı. Şubat ayında Nissan, hükümetin mecburî olmayan federal hizmetleri kapatmasının akabinde, korunan alanların eski haline getirilmesi için Ulusal Parklar Vakfı’na yaptığı bağışları iki katına çıkardı.

Nissan, geçtiğimiz Ekim ayında araba üreticisi Red Cross’a yardım etmek için Ultimate Service Titan’ı tasarlamıştı. Aracın tasarımı Titan XD Midnight Edition Crew Cab'i baz alarak yapıldı. Aracın eski yatağı B&S Customizing'ın iklim denetimli hafif yatağı ile değiştirildi.

Geçen ay Nissan, Habitat for Humanity tarafından tasarlanan konut inşaatında kullanılmak üzere Ultimate Work Titan'ı tanıttı. XD Midnight Crew Cab Edition dizaynında ise kabinin art koltuğuna özel bir masa, evrak depolama sistemi ve kilitlenebilir bir depolama sistemi ekledi. Dizayncılar, alet edevatları koymak için bir raf eklemeyi de unutmadı. Tüm bunların yanı sıra yataklı bir depolama alanı tercih edildi.

Tahminlere nazaran, National Parks, oyunu bir sefer daha Titan XD Midnight Crew Cab Edition’dan yana kullanacak. 

Basına sızdırılan taslağa nazaran aracın art kısmı, kamu hizmetine açık bir araç üzere tasarlandı. Aracın yan tarafındaysa yedi adet kilitlenebilir depolama alanı bulunuyor. Ayrıyeten dizaynda, yataktaki hava kompresörü ve tentede bulunan ışıklar çabucak göze çarpıyor. Nissan, bu son eseri ne vakit görebileceğimizi açıklamadı lakin aracın Dünya Günü ve Ulusal Park Haftası için tasarlandığı göz önüne alındığında aracı yakın vakitte göreceğiz üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu