Nissan’ın Yeni Elektrikli Aracının Etkileyici Kalkış Süresi

Nissan, ülkemizde yüksek bir popülariteye sahip olmasa da elektrikli araba dalının en değerli oyuncularından biri. Şirket, 2010 yılında piyasaya sürdüğü Nissan LEAF ile 400.000 satış sayılarına ulaşmıştı. Fakat Nissan, bu sayıyı da aşmak istiyor. 

Nissan, LEAF’le yakaladığı başarıyı aşmak için elektrikli bir SUV aracı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli SUV’unu geçtiğimiz ay  ABD’deki perakende bayilerine bir sunum ile tanıttı.

Nissan, yaptığı sunumla birlikte elektrikli SUV aracı için değerli ayrıntılar ortaya çıktı. Nissan’ın elektrikli SUV’u tam dolu batarya ile yaklaşık 483 kilometre yol alabiliyor. Nissan’ın elektrikli SUV’unun 483 kilometrelik menzili ile bölümün öncüsü Tesla Model X’e 523 km menziline yaklaşırken Jaguar i-Pace’in 377 kilometrelik menzilini geçmiş oluyor. 

Nissan’ın yaptığı sunumda, yeni elektrikli SUV’un saatte 100 km’ye 5 saniyeden kısa müddette çıktığı da belirtildi. Bu mühlet, Nissan'ın yeni elektrikli arabasının ziyadesiyle çevik bir araç olacağını gösteriyor.

Nissan’ın yeni elektrikli SUV’unu önümüzdeki aylarda ABD’de piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Başa dön tuşu