Tesla Software V10.0 İle Gelen Yenilikler

Apple hayranları için yeni gelen yazılım güncellemeleri ne kadar değerli bir olay ise Tesla hayranları için de durum tıpkı formda. Tesla da benzeri bir halde kıymetli gelişmelerle karşımıza çıkıyor. Firma, Software Version 10.0 olarak isimlendirilen ve tek modül halinde gelen en büyük yazılım güncellemesinin geleceğini duyurdu. Tesla'ya nazaran yeni güncelleme: “yeni cümbüş, oyun, müzik ve rahatlık özellikleriyle insanların arabalarından bekledikleri çıtayı yükseltecek.”

Güncelleme büyük ölçüde cümbüşe ve yayın akışına odaklanıyor. Ancak gelin güncelleme ile birlikte gelecek olan bütün özellikleri inceleyelim.

Akıllı Davet:

Araçlarını Kendi kendine sürüş yeteneği ve Geliştirilmiş otopilot ile birlikte satın almış olan kullanıcılar, artık araçlarıyla kendi belirledikleri bir park noktasında buluşabilecek. Tesla bu özelliğin bebek arabası olan, dolu bir alışveriş sepeti olan ya da başka zorluklara sahip olan kullanıcılar için kullanışlı bir özellik olduğunu belirtti. Ayrıyeten bu özelliği kullanan kullanıcıların, özelliği aktifleştirdikleri vakit gözlerini araçlarından ayırmaması gerekiyor.

Tesla Theater:

Tesla Model 3, S ve X sahipleri artık panolarının ortasındaki büyük ekranlardan Tesla Theater ile daha geniş bir imgeye erişebilecekler. Kullanıcılar artık otomobillerinden her türlü içeriği izlemek için (park edilmiş oldukları sürece) Netflix, Hulu, YouTube ve Hulu + Live hesaplarını bağlayabilirler. Bu özellik Tesla'nın öğretici görüntüleri ile birlikte geliyor. Bu sayede kullanıcılar aracın özelliklerine daha çok hakim olabilecek.

Karaoke:

Gelecek olan güncelleme ile birlikte araç sahiplerinin, araçtakilerle birlikte istedikleri üzere müzik söyleyebilecekleri karaoke özelliği geliyor.

Navigasyon sistemi:

Tesla'nın navigasyonu artık “Kendimi şanslı hissediyorum” ve “Kendimi aç hissediyorum” opsiyonlarına sahip olacak. Nerede yemek yiyeceklerine karar veremeyen beşerler için karışık teklifler yapan bir sistem bulunuyor. Ayrıyeten araca en yakın pozisyon özelliği de listenin en üstünde gözükecek biçimde bir güncelleme daha geliyor.

Müzik ve podcast:

Tesla sonunda Spotify takviyesini direkt kullanıcı arayüzüne ekledi. Tesla'ya nazaran bu en çok istenen özelliklerden bir tanesiydi.

Tesla Arcade:

Tesla sahipleri artık araçlarına binerlerken yanlarında bir de controller bulundurmak isteyebilirler. V10.0 ile birlikte USB controller dayanağı ekleniyor. Ayrıyeten CupHead üzere retro oyunları da oynayabilmeniz mümkün olacak. Kullanıcılar oyunların birinci kısımlarının tamamına, iki kişilik de oynanabilecek biçimde ulaşacak.

Nöbetçi modu:

Model 3 Nöbetçi modunda kayıt yaparken, USB cihazınızdaki görüntüleri başka bir klasörde etkin olarak depolar. USB aygıtınızın depolama alanı azalıyorsa, aracınız eski klipleri de siler. 

Ayrıca artık telefonunuzdaki Tesla uygulamasından buz çözücüyü, pencereleri ve konutunuzun garaj kapısı açıcısını kontrol edebilirsiniz.

Tüm Tesla Model 3s'lere gelen medya ve tarayıcı dayanağı:

Tesla artık tüm Model 3s'lerde tarayıcı erişimine müsaade veriyor. Böylelikle Standard Range Plus yahut Standard Range modellerine sahip olsanız bile, Wi-Fi kontağınız olduğu sürece V10.0'daki Spotify, Slacker ve TuneIn üzere yeni özelliklere erişmeye devam edebilirsiniz.

Başa dön tuşu