Opel GSe Model Serisinin Yeni Üyesi Grandland GSe –

Sportif alt markası GSe ile göz alıcı araçlar tasarlayan Opel, şimdi de Grandland GSe ile karşımıza çıkıyor. Açılımı “Grand Sport electric” olan GSe araçlar, sahip oldukları teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu seriye yaraşır bir performansa sahip olan Grandland modeli de markanın C-SUV segmentindeki araçlar arasında yer alacak. Almanya’nın Eisenach kentinde montaj hattından çıkacak olan yeni SUV’lar, dinamik sürüş deneyimi arayan kullanıcılarla bir araya gelecek. Grandland GSe modelinin, üstün yol tutuşu ve elektrikli dört tekerden çekiş özellikleriyle kendi segmentinde rahatlıkla ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca tasarımdaki keskin çizgiler de gözleri kolayca üzerine çekecek gibi görünüyor. Elektrikli ve emisyonsuz sürüş keyfini daha da güvenli hale getiren Grandland GSe, tasarımında daha pek çok etkileyici özellikler barındırıyor.

Opel Grandland GSe-1

Sınıfının En İyi Hızlanan Dört Çekişli Hibrit SUV’larından

Opel, GSe model serisini genişletmeye devam ediyor. Astra GSe’den sonra sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Grandland, 147 kW/200 HP gücündeki 1.6 litre turbo beslemeli benzin motora sahip. Bu motor, her aksta bir tane olmak üzere iki adet elektromotorla birleşiyor. Böylece ön akstaki elektromotor 81,2 kW/110 HP’ye, arka akstaki ise 83 kW/113 HP’ye kadar güç sağlıyor. Motorlar toplam 221 kW/300 HP’ye varan sistem gücü ve 520 Nm maksimum tork üretiyor. Modelde yer alan şarj edilebilir hibrit güç-aktarma sistemi, bu aracı sınıfının en iyi hızlanan elektrikli dört çekişli aracından biri yapıyor. Grandland GSe sadece 6,1 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Maksimum hızına ise 235 km/s (135 km/s tamamen elektrikli) gibi oldukça kısa bir sürede ulaşıyor. Grandland GSe, 14,2 kWs lityum-iyon bataryasıyla WLTP’ye göre yerel olarak 63 kilometreye kadar emisyonsuz sürüş sağlıyor.

Opel Grandland GSe-2

Grandland GSe’nin Sürüş Keyfini Artıran Özellikler

Opel Grandland GSe, süspansiyon ve direksiyon kalibrasyonu ile gelişmiş bir şasiye sahip. Bu sayede de dinamik ve eğlenceli bir sürüş için ihtiyaç duyulan özellikleri karşılıyor. Grandland GSe, önde McPherson ve arkada çok kollu aks ile Opel’in en sportif SUV modeli. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde, üstün yol tutuş ve konfor özelliklerini tek bir SUV’da harmanlamış oluyor. Astra GSe modelinde kullanılan KONI FSD (Frekans Seçici Sönümleme) teknolojisi bu modelde de mevcut. Bu teknoloji sayesinde daha sert yaylar ve amortisörler devreye giriyor. Sonuç olarak Grandland GSe, sürücü komutlarına hızlı şekilde yanıt veriyor. Fren, viraj alma ve her Opel gibi üstün otoyol dengesiyle de son derece memnun edici sonuçlar ortaya koyuyor.

Opel Grandland GSe Kokpit

Dikkat Çeken Tasarım Detayları

Hem dış hem de iç tasarımda göz alıcı detaylarla donatılan Grandland GSe’de AGR sertifikalı Alcantara performans ön koltukları kullanılıyor. Böylece hem sürücüsü hem de öndeki yolcu, bu olağanüstü ergonomik koltukların sunduğu ek konforu deneyimleyebiliyor. Koltuklardaki destek ve zengin ayar yelpazesi sayesinde dinamik sürüşün keyfini doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca her Grandland GSe, standart olarak koltuk ve direksiyon ısıtmasına sahip. İç tasarımın yanı sıra bu araçta çok sayıda modern sürüş destek sistemi bulunuyor. Sürüşü daha da güvenli hale getiren bu sistemler, kaza ihtimalini en aza indirmeye yardımcı oluyor. Gelişmiş ön çarpışma ikazı ve radar bazlı gelişmiş aktif acil frenleme sistemi, yaya algılama, gelişmiş sürücü yorgunluk tespit sistemi, gelişmiş trafik işareti tespit sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve adaptif hız sabitleyici bu standart özelliklerden bazıları. Ön-arka park sensörü, gelişmiş park pilotu ve yine standart 180 derece geri görüş kamerası, park etmeyi ve park yerinden çıkmayı kolaylaştırıyor.

Dış tasarımda ise 19” “Monza” alaşım jantlar, bu modele benzersiz bir duruş katıyor. Ayrıca Grandland GSe, isteğe bağlı olarak siyah kaputla da sipariş edilebiliyor. Aracın içerisinde bulunan 12” dijital gösterge paneli ve 10” multimedya ekranı sürüş keyfini artıran detaylardan.  Bununla birlikte Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi de size gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunuyor. Böylece Grandland GSe kullanıcıları, bu yeni hibrit SUV modeliyle her yolculuğu konforlu hale getiriyor.

Ailenin bir diğer üyesi olan Opel Astra GSe ile tanışmış mıydınız?

Başa dön tuşu