Performans Tutkunlarının Merakla Beklediği Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé Türkiye’de

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin yüksek performansı, baştan çıkarıcı dizaynla birleştiren Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé modelleri Türkiye’de yollara çıkıyor. Sonlu sayıda satışa sunulan her iki modelden Yeni BMW M3 Competition Sedan 2.350.000 TL, Yeni BMW M4 Competition Coupé ise 2.400.000 TL’den başlayan fiyatlarla performans tutkunlarını bekliyor.

Etkileyici dizaynlarının yanı sıra sportif özellikler, verimlilik ve günlük kullanımı istikrarlı biçimde birleştirerek sınıfına ilham veren Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, 8 ileri M Steptronic şanzımanla yollarla buluşuyor. Arttan itiş seçenekleriyle sürüş keyfini doruklara çıkaran her iki modelin de kalbinde M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek evreli altı silindirli sıralı motor yer alıyor.

Heyecan Verici Sürüş Keyfi

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, 510 bg yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli akaryakıtlı motoru ve motor sporlarından uyarlanan çeşitli hareketli ve yürüyen aksam teknolojilerini içeriyor.

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, 0’dan 100 km/s sürate 3,9 saniyede ve 0’dan 200 km/s sürate ise sırf 12,5 saniyede ulaşıyor.

Üstün Yol Tutuşu

Saf performanslı sürüş keyfini, üstün yol tutuş kabiliyeti ile birleştiren Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé’de Adaptif M süspansiyon standart olarak yer alıyor. Yol tutuş performansını artıran öteki özellikler ortasında M Servotronic direksiyon ve M Çekiş Denetimi ile standart olarak tercih edilebilen M Drive Professional paketi bulunuyor. Büsbütün yeni M Çekiş Denetimi ile şoförler aracın denetimli bir halde kayması için müdahale eşiğini belirleyebiliyor.

Heyecan verici performanslarıyla Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, durma vakti geldiğinde ise güçlü fren sistemi sayesinde azamî sürüş güvenliği sağlıyor. Önde altı pistonlu kaliperler ve 380 mm diskler ile artta 370 mm diskleri kavrayan tek pistonlu kaliperler inançlı bir duruş uzaklığının yakalanmasına imkan sağlıyor.

Tek Bir Düğme İle En Uygun Sürüş Deneyimi

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé ‘nin orta konsolundaki yer alan M Modu düğmesini ile mevcut durumuna en uygun sürüş tecrübesi yaşamak için ayarlamalar yapılabiliyor. Ayrıyeten, gösterge paneli ve BMW Head-Up Display’deki ekranların reaksiyon ve özelliklerini de bu düğme ile ayarlamak mümkün oluyor. ROAD ve SPORT modlarının yanı sıra, M Drive Professional özelliğiyle TRACK modu da eklenebiliyor.

Yüksek Performansı Yansıtan Bahadır Tasarım

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, etkileyici performans özelliklerinin yanı sıra, dış dizaynda motor sporlarından ilham alan çizgileri geçmişinden gelen nostaljik ayrıntılarla birleşiyor. Ön tamponda yürekli dizaynıyla dikkat çeken Böbrek Izgara’lar, bal peteği formundaki büyük hava girişleriyle çevreleniyor. Ayrıyeten sportif marşpiyerler, aerodinamik yan aynalar, daha agresif bir art tampon, siyah art difüzör ve dört çıkışlı egzoz sistemi yüksek performansı vurgulayan özellikler ortasında yer alıyor.

Spor direksiyon simidi ve kırmızı renkli start/stop düğmeleriyle Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé şoförlere eşsiz bir his yaşatırken, direksiyon üzerindeki vites değiştirmeye yarayan kulakçıklar dilek edilen denetim tecrübesine imkan sağlıyor.

BMW Live Cockpit Professional İle Büsbütün Dijital Ekran Kümesi ve M’e Mahsus İçerikler

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé’de BMW Live Cockpit Professional’ın bir kesimi olan 12,3 inç gösterge ekranı ve 10,25 inç Denetim Ekranı ile yüksek çözünürlüklü dijital ekran kümesi standart olarak sunuluyor. Büsbütün dijital gösterge ekranı ile navigasyon haritası, şoför dayanak sistemleri, durum göstergeleri yahut etraftaki alanın 3 boyutlu görselleştirmesi için gereken alanı yaratılabiliyor. Ayrıyeten, 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay irtibatlarını da destekliyor.

Her iki modelde de Kent içi Fren İşlevi, kör nokta ikazlı Şerit Değiştirme Asistanı, etkin yandan çarpışma muhafazalı Şeritte Tutma Yardımı üzere ileri teknoloji işlevleri kapsayan Sürüş Asistanı Professional ile 360 derecelik Etraf Denetim Sistemi, Park yardımcısı ve Geri Sürüş Asistanını içeren Park Asistanı Plus donanımları standart olarak sunuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu