RAM 1500 Revolution Tanıtıldı: İşte Hayran Kalınası Tasarımı

Amerikan üslubu pick-up modelleri içinde rüştünü ispatlamış markalar ortasında yer alan RAM, Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2023 etkinliklerinde birinci elektrikli pick-up modelini tanıttı. “1500 Revolution” olarak isimlendirilen ve şimdi konsept basamakta olan pick-up, sahip olduğu özellikleri ve dizaynıyla göz kamaştırıyor.

RAM 1500 Revolution, elektrik motorundan güç alıyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da kapalı ızgara dizaynıyla karşılaşıyoruz. RAM logosunda yer alan aydınlatma, aracın şerit LED farları ile şık bir ahenk yakalamış durumda. Tamponun alt kısmına gerçek yer alan ekstra aydınlatmalar da araca farklı bir hava katıyor.

RAM 1500 Revolution işte bu türlü görünüyor:

Aracın art kısmına baktığımızda, alıştığımız RAM dizaynlarından çok daha modern bir yapı ile karşılaşıyoruz. L halindeki aydınlatmalar, orta kısma yerleştirilmiş olan ve kırmızı renkle çevrelenen RAM logosuna kadar uzanıyor. Pick-up’ın art kapakları ise ortadan açılır şekilde dizayn edilmiş.

Bu pick-up’ta panoramik cam tavan var!

RAM’in konsept pick-up modeli, iç dizaynında sekizgen bir direksiyon tasarımı tercih edildi. Orta konsolda ise iki modüllü dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ile karşılaşıyoruz. Yapılan açıklamaya nazaran pick-up’ın içinde bulunan tüm ekranların sunduğu imaj alanı 28 inç boyuta ulaşıyor. 1500 Revolution’u eşsiz hale getiren bir öteki özelliği ise panoramik cam tavana sahip olması.

Yapay zeka ile donatılan 1500 Revolution, sesli asistan takviyesine de sahip

Ultra şık bir ömür alanı sunan RAM 1500 Revolution, yapay zekanın tüm nimetlerinden faydalanıyor. Sesli asistan takviyesine sahip olan pick-up, seyahat planlamasına bile imkan tanıyor. Şoför ve yolcular, tek bir tuş yardımıyla koltuk durumunu, ambiyans aydınlatmayı ve sesi denetim edebilecekler.

“Gölge modu” ile sürücüyü kendi kendine takip edecek!

RAM 1500 Revolution, etkileyici bir özelliğe daha sahip. Bu pick-up, bir “Gölge Modu” içeriyor. Bu mod, aracın şoförü dışarıda yürürken, pick-up’ın kendi kendine takip etmesini sağlıyor. 

Üçüncü düzey otonom sürüş sistemiyle donatıldı

RAM’in elektrik motorlu pick-up’ı, üçüncü düzey otonom sürüş sistemine de sahip olacak.

Kapılar ortadan açılacak

RAM’in elektrikli pick-up’ı, ortadan açılan kapılara sahip.

RAM 1500 Revolution, 10 dakikalık şarjla 160 kilometre yol gidecek!

RAM, 1500 Revolution için ayrıntılı bir motor ve batarya açıklaması yapmadı. Fakat 800V DC sistem üzerine kurulan pick-up’ın 350 kilowatt’a kadar şarj takviyesi sunduğunu biliyoruz. Bu da şu manaya geliyor: RAM 1500 Revolution, 10 dakikalık şarj ile 160 kilometre yol yapabilecek. 

Üretilecek mi konsept olarak mı kalacak?

1500 Revolution bir gün üretilecek mi yoksa daima konsept olarak mı kalacak? İşte bu sorunun karşılığı şu an için yok. Şirket, 2024 yılı için planladığı bir elektrikli pick-up için daha fazla açıklama yapacağını söyledi lakin bu açıklamanın ne vakit geleceği belli değil.

Başa dön tuşu