Replika Ferrari, Açık Artırmada Yüz Binlerce Dolara Satıldı

Sıradan arabalar, doğal olarak yaşlandıkça kıymet kaybederler. Ferrari üzere lüks markalar ise yaşdıkça bedellerine paha katarlar. Lakin bir Ferrari, replika olmasına rağmen açık artırmada 396.000 dolar üzere hayli yüksek bir fiyata satıldı.

Söz konusu Ferrari, 1986 imali klasik güldürü filmi “Ferris Bueller's Day Off”ta kullanılmak üzere 1961 Ferrari 250GT referans alınarak tasarlandı. Replika Ferrari, ABD'nin Arizona eyaletinde gerçekleştirilen Barrett-Jackson müzayedesinde satıldı ve teklif edilen son fiyat, V12 motorlu yesyeni bir Ferrari 812 Superfast'ın fiyatından daha yüksekti.

Serial #GTC001 isimli araba, Modena Design & Development tarafından yapıldı ve çekimler için kullanılan üç modelden biriydi. Müzayededen yalnızca birkaç ay evvel, arabanın gövdesi sökülerek restorasyon yapıldı. Arabada, karbon debriyaj ve 5 vitesli bir manuel şanzımanla yönetilen 7 litrelik V8 motor yer alıyor.

İç kısımda ise taba rengi deri ile kaplanmış koltuklar, GPS sürat göstergesi ve Bluetooth özellikli Retrosound radyo var. Ayrıyeten bir çift Blaupunkt amplifikatör, 14 bâtın hoparlöre güç veriyor. Onarım sırasında arabanın yükünü azaltmak için BF Goodrich lastiklerin altına 16 inçlik özel tel jantlar yerleştirildi.

Aslında bu ünlü Ferrari, daha evvel Ağustos 2018'de 1985 Modena GT Spyder ismiyle açık artırmaya çıkmış, 407.000 dolara satılmıştı. Araba, gerçek bir Ferrari olmamasına karşın, üzerinde Hollywood statüsü var.

Başa dön tuşu