Sekizinci Nesil Volkswagen Golf’ten İlk Görseller Geldi

Geçtiğimiz aylarda pek çok söylentiye husus olan sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf, lansmana kısa bir müddet kala ortaya çıktı. Bugün prestijiyle yayınlanan resmi görseller, Golf serisinin en argümanlı üyesiyle karşılaşacağımızı gösteriyor. 

2019 Volkswagen Golf, karakteristik duruşunu koruma etmesine karşın, selefine nazaran çok daha çağdaş bir imgeye kavuşmuş. Aracın ön ızgara tasarımı büsbütün değişmiş durumda. Fotoğraflardan da gördüğünüz üzere sekizinci jenerasyon Golf’te uzunluktan boya uzanan LED farlar olacak. 

Volkswagen, yeni Golf’ün daha evvel hiç olmadığı kadar güzel bir performans göstermesini sağlayacak geniş ve verimli bir motor yelpazesi ile yeni bir süspansiyon teknolojisine sahip olacağını söylüyor. 

Kokpit dizaynında da değerli değişikliklere imza atan Alman marka, aracın dijital bir gösterge paneli ile geleceğini açıkladı. Çok daha gelişmiş bir bilgi cümbüş sistemine sahip olması beklenen araba, şoförlerin işlerini kolaylaştıracak pek çok dokunmatik denetim tuşuna sahip olacak.

Sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf, 24 Ekim'de şirketin Wolfsburg, Almanya'daki merkezinde tanıtılacak. Ayrıyeten mevcut modele ek olarak, Variant / SportWagen, Sportsvan, GTI ve R performans varyantlarını da görmeyi umuyoruz. Yeni VW Golf’ün aralık ayında Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor.  

Başa dön tuşu