Subaru’dan vefatları azaltacak teknoloji!

Subaru son olarak geliştirdiği Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile kullanıcılarının kazalarda yaşadıkları can kayıplarını en aza indirmeyi başına koymuş üzere görünüyor.

Subaru’dan vefatları azaltacak teknoloji!

Otomobil bölümünde kendine özgün dizaynlarıyla dünya çapında değerli bir yere sahip olan Japon araba üreticisi Subaru, yaptığı son çalışmaların eseri olan ve yaşanacak kazalarda can kayıplarının azaltılmasını sağlayacak Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile tasarım konusunda olduğu üzere güvenlik konusunda da ön plana çıkmayı hedefliyor.

Subaru firması, sürüş güvenliği ile ilgili yaptığı çalışmalarla araba üreticileri ortasında en inançlı marka olma savını sürdürüyor. Firma yaptığı açıklamalarda araçlarında yer alacak D-Call Net ismindeki Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi sayesinde, kazadan sonra sıhhat vazifelerinin kazazedelere çok kısa bir müddet içerisinde ulaşabileceği söz edilirken bu müddetin 17 dakika olacağı açıklandı.

D-Call Net ismindeki bu sistemin daha evvel meydana gelmiş kaza datalarını tahlil ederek kaza sonucunda ortaya çıkacak yaralanma ve ölümlerin varsayımını yapabilen bir algoritmaya sahip olduğu açıklanırken, sistem bir kaza meydana geldiği anda data tabanına kaydedilen yaklaşık 2,8 milyon kazanın sonuç bilgilerini tahlil edip ortaya çıkabilecek yaralanma ve ölümlerin ne derecede olacağını iddia ediyor.

Sistem kaza yapanların hayatlarını kurtarmak için bu noktada devreye giriyor ve kazanın data tahlillerini kıymetlendirerek Japonya’da bulunan itfaiyelere, hastanelere ve hava ambulanslarına aramalar gerçekleştirerek kazalar hakkında yaptığı iddiaları içeren bilgileri veriyor.

Subaru, geliştirdiği Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile yaşanacak kazalarda can kayıplarının çok büyük oranda azaltılacağını ileri sürüyor.

Başa dön tuşu