TEB Arval ile Hibrit ve elektrikli araçlara geçiş çok daha kolay

TEB Arval, firmaların mobilite maksatlarının belirlenerek filo stratejilerinin tanımlanması ve ölçümlenmesi üzere süreçleri içeren SMaRT (Sürdürülebilir Mobilite ve Sorumluluk Hedefleri) Yaklaşımı ile danışmanlık hizmeti veriyor.

Enerji dönüşümü siyasetlerinin oluşturulması, KSS siyasetlerinin güçlendirilmesi ve alternatif mobilite tahlilleri üzere sürdürülebilirlik bahislerinde şirketlerin gereksinimleri her geçen gün artarken, TEB Arval müşterilerine değişimi hayata geçirme hususlarında da rehberlik ediyor. SMaRT yahut Sürdürülebilir Hareketlilik ve Sorumluluk Amaçları, TEB Arval tarafından yeni güç geçiş siyasetlerini tanımlamasına ve uygulamasına yardımcı olmak için tasarlanan beş adımlı bir yaklaşım.

Müşterileriyle uzun soluklu birliktelikleri hedefleyen TEB Arval, tabiat dostu alternatifler için iş ortaklarının gereksinimlerine ve beklentilerine özel birebir vakitte tasarruflu tahliller sunarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Tüm Dünya’da yaklaşık 1.4 milyon aracı yöneten Arval’in alternatif yakıt teknolojileri konusundaki bilgi birikimini kullanan TEB Arval, müşterilerine etraf, şoför ve toplam kullanım maliyetleri merkezli bir yaklaşım sunuyor.

Şirketlerin yüzde 60’ından fazlası elektrikli araca geçmeyi planlıyor

TEB Arval’in takviyesiyle, filo dalının durumunu pahalandırmak ve mobilite trendlerinin geleceğine ışık tutmak hedefiyle gerçekleştirilen Mobilite ve Filo Barometre 2021 sonuçlarına nazaran ise, iştirakçi şirketlerin geçtiğimiz yıl sadece 30 u hibrit, plug in hibrit araçları önümüzdeki 3 yıl içerisinde dahil etmeyi planlarken, tıpkı oran bu yıl 70 e yaklaştı.

100 elektrikli araçların filolardaki oranının önümüzdeki 3 yıl içerisinde artması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın sonuçlarına nazaran, 100 elektrikli aracı olan yahut önümüzdeki 3 yıl içerisinde şirket filolarına dahil etmeyi planlayan şirketlerin oranı 30 iken, bu yıl bu oran 62’ye yükseldi.

Filolarda alternatif yakıt teknolojilerin ön plana çıkmasının en önde gelen sebepleri ise yakıt maliyetlerini düşürmek (82), çevresel tesirleri azaltmak (76), şirket imajını güçlendirmek (73).

TEB Arval’in yakın vakitte tabiat dostu bir filoya yanlışsız birinci adımını atan, çevresel tesirleri azaltmayı hedefleyen iş ortaklarından biri de İçim Süt. Filosunda 100 elektrikli araçlar kullanmaya başlayan İçim Süt, karbon emisyonunu yılda araç başına 4.4 ton civarında azaltmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu