Yeni Nesil Mitsubishi Lancer Evolution Böyle Görünebilir

Mitsubishi’nin şimdiye kadar çıkardığı arabalar ortasında muhtemelen en efsanevi olanı Lancer Evolution serisi idi. 2016 yılında üretimine son verilen spor sedan, yerini firmanın ağır ilgi gösterdiği SUV araçlara bırakmıştı. Birtakım söylentilere nazaran Eclipse’in başına gelen Lancer Evo’nun da başına gelecek ve araç, SUV olarak yine doğacaktı. Son gelen haberlere nazaran ise Mitsubishi, Renault-Nissan Ortaklığı’na dahil olacak ve Lancer Evo da bu kapsamda geri getirilecek. 

Yeni tasarım, sedan kökenine bağlı kalacak. En son 2007’de yenilenen dizayna sahip araçlar Brezilya, Mısır ve Tayland üzere ülkelerde hala kullanılıyor. Yani araç geri dönecekse yenilenerek geri dönecek. Bu görsellerde, aracın muhtemel bir yenileme süreci sonrasında alacağı hal gözüküyor. Kolesa tarafından yapılan tasarım, firmanın yeni Dynamic Shield isimli tasarım lisanının Mitsubishi Lancer Evo’yu nasıl etkileyeceğini gösteriyor. 

Aracın ön ızgarası, son devirde sık sık gördüğümüz üzere krom kalıplara ve çabucak iki yanında da LED farlara sahip. İki renkli gövde boyası, beyaz dış ve koyu gri çizgi çizgileriyle göz alıyor. Art kısımda ise uzunluktan boya uzanan bir yatay led şerit ışık kullanılıyor. 

Kulislerde konuşulan haberlere nazaran yeni Lancer Evolution, yeni Renault Megane RS serisi ile tıpkı platformda üretilecek. Yeni Mitsubishi Lancer Evolution’un önümüzdeki 2-3 yıldan evvel gelmesi pek de beklenmiyor.

Başa dön tuşu