Tesla, Çerçevesiz Holografik Ekran Teknolojisi Geliştiriyor

Elektrikli araba bölümünde ismini sıkça duyduğumuz Amerikalı otomotiv şirketi Tesla, arabalarda kullanılacak yeni bir teknoloji geliştirmeye karar verdi. Şirket, arabaların ön konsolunda kullanılacak holografik ve çerçevesiz bir ekran üretecek.

Yeni bir patent müracaatında bulunan Tesla, bu ekranda holografik bir cam kullanacak ve bu halde daha şık bir manzara sunulacak ve ekrandaki çerçeve neredeyse yok üzere olacak. Kullanılacak ekranın patent görüntüsü de yayınlandı.

Otomobillerdeki dokunmatik ekranların öncüsü de Tesla'ydı:

Tesla'nın, ortaya çıkan son tasarımı hakkıyla yerine getireceği düşünülüyor çünkü şirket, arabalarda kullanılan dokunmatik ekranların öncüsüydü. 2009 model Tesla Model S prototipinde ortaya çıkan büyük dokunmatik ekran ile birlikte bu alanda karşımıza çıkan Tesla, işleri baya ilerletmiş üzere görünüyor.

Otomobil üreticisi, ekranın içerisinde bulunduğu çerçevenin çok küçük olacağını belirtiyor. Bu yeni kuşak holografik ekranların gelecekte piyasaya sürülecek Tesla Model S ve Tesla Model X model arabaların içerisinde karşımıza çıkması bekleniyor. Gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takipte kalın.

Başa dön tuşu