Tesla Cybertruck Teslimatları Bir Kez Daha Ertelendi

Tesla’nın Cybertruck teslimatlarını bir hafta daha ertelediği ortaya çıktı. Müşterilerin edindiği bilgilere göre Cybertruck, bu kez de devasa cam sileceğindeki yaşanan sorunlar nedeniyle ertelendi.

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın yıllar boyunca piyasaya süremediği, geçtiğimiz aylarda ise sorunlu da olsa teslimat sürecini başlattığı Cybertruck ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tesla’nın, otomobil teslimatlarını en az bir hafta daha ertelemiş durumda. 

Tesla Cybertruck ile ilgili sorunlar, geçtiğimiz hafta sonu ortaya çıktı. Tesla Cybertruck siparişi veren bazı bireyler, Tesla forumlarında araç teslimatlarının bir hafta daha ertelendiğini iddia ettiler. Şirket, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ancak bazı Cybertruck sahipleri, ertelemenin nedeniyle ilgili bilgilere ulaşmış durumdalar.

Tesla Cybertruck teslimatlarını engelleyen sorun, bu kez de cam sileceği

Tesla Cybertruck

Edinilen bilgilere göre Tesla Cybertruck’ın devasa boyutlu cam sileceklerinin motorunda bir güvenlik sorunu tespit edildi. Şirket, bundan kaynaklı olarak da Cybertruck teslimatlarını ertelemeye karar verdi. Bu arada; mevcut Tesla Cybertruck sahiplerinin bazılarının da cam silecekleriyle ilgili sorunları bildirdiğini söyleyelim. Yani cam silecekleriyle ilgili gerçekten de bir problem var gibi görünüyor.

Çin’de Yatırımlarını Artıran Tesla, Tamamen Otonom Sürüş Testlerini de Çin’de Yapacak

Tesla’dan konuyla ilgili resmî bir açıklama gelmediği için soruna ilişkin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak bu durumun kısa bir süre sonra değişmesi bekleniyor. Şirket, Cybertruck’lar için yeni bir geri çağırma programı oluşturabilir. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanması hâlinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Kaynak :
https://www.digitaltrends.com/cars/cybertruck-issue-reportedly-delays-deliveries/

Başa dön tuşu