Tesla direksiyonsuz araba fotoğrafını yayınladı!

Elektrikli araç devi Tesla, yakın vakitte bir arabanın otonom sürüş özelliğini gösteren bir görüntü yayınladı. Tesla CEO’su Elon Musk da 2 yıl içinde direksiyonsuz Tesla’ların yollara ineceğini açıkladı. Tüm bunların akabinde Tesla direksiyonsuz otomobil fotoğrafı paylaşarak, akıllardaki soru işaretlerini biraz da olsa giderdi.

Tesla direksiyonsuz otomobil fotoğrafı yayınlandı!

Tesla direksiyonsuz araba konseptinin fotoğrafını tüketicilerle paylaşılan fotoğrafta araç içinde sırf koltuklar ve bir tablet büyüklüğünde bilgi-eğlence sistemi görünüyor. Aracın içindeki sadelik de epey dikkat alımlı.

Tesla Model 3’ün bir gün direksiyonsuz bir formda yollara inebileceğini öngören şirketin bu arabası ona nazaran tasarladığı biliniyor. Direksiyon simidi için savlı açıklamalar yapan Musk, ilerleyen yıllarda tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun direksiyonsuz araba isteyeceğini argüman ediyor.

Tesla, Uber ve Lyft’e rakip olacak robo-taksilerini yakın vakitte yollara indirmeye hazırlanıyor.

Elektrikli araç devi yaptığı inovasyonlarla yüz yıllık otomotiv şirketlerinin huzurunu kaçırmaya devam ediyor. Son yıllarda teknolojiye dair birçok şey duyduğumuz Tesla, yeniliklerini sürat kesmeden devam ettiriyor. Elektrikli araba üreticisi ilerleyen yıllarda hangi yeniliklerle karşımıza çıkacak? Şimdiden herkes tarafından merak ediliyor.

Başa dön tuşu