Önü Otomobil, Arkası At Arabası Olan İlginç ‘Araç’

Günümüzde, kent içi trafikte bir at arabası görmek üzücü lakin olağan bir durumdur. Pekala ya at arabası görünümünde bir araba ile karşılaşmak? İşte bu, her vakit başınıza gelmeyecek olağan dışı bir durumdur. En azından Adana’da yaşamıyorsanız…

Adana’da Vilayet Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü takımları, kullanıcı sayısının artması ve trafikte değerli risk kümesini oluşturması nedeniyle kent merkezinde motosikletlere yönelik bir uygulama gerçekleştirdi.

Aslen motosikletleri denetlemeyi planlayan emniyet güçleri, uygulama sırasında son derece farklı bir ‘araç’ ile karşılaştılar. Trafik takımlarının dikkatini çeken ve direkt olarak durdurulan aracın ön kısmı arabadan, art kısmı ile at arabası römorkundan oluşuyordu.

Ekipler, bu değişik aracın sahibi olan Oğuzhan I’ya “Sürücü evraksız araç kullanmak” hatasından 2 bin 18 TL idari para cezası keserken, trafikte seyretmesi sakıncalı bulunan araç da çekiciyle otoparka götürülerek trafikten men edildi.

Gerçekleştirdikleri kontrollerle ilgili açıklamalarda bulunan trafik grupları, 20 Mayıs 2019’dan bu yana gerçekleştirilen kontrollerde 4 bin 181 motosikletin denetim edildiğini, 9 bin 313 şoföre 6 milyon 317 bin 475 lira idari para cezası uygulandığını, bin 655 motosikletin trafikten men edildiğini, 222 motosikletin koruma altına alındığıni bildirdiler.

Başa dön tuşu