Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ

Şangay Araba Fuar’ında Volkswagen tarafından tanıtımı yapılan yeni elektrikli SUV modeli ID ROOMZZ  ile Alman araba üreticisi, elektrikli araç piyasasında Tesla Model X ‘e  rakip olacağının sinyallerini verdi. 

Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ

Ürettiği arabalar ile adeta bir ekol olmayı başaran Alman devi Volkswagen, 2019 Şangay Araba Fuar’ında geliştirdiği ID serisi elektrikli konsept araçlarını araba dünyasına tanıtmaya devam ediyor. Firma tanıtımını gerçekleştirdiği ve şimdi konsept etabında olan Volkswagen ID ROOMZZ elektrikli SUV modeliyle adeta rakiplerine elektrikli araç piyasasında güçlü olarak yer alacağını gösteriyor.

Fuarda pozisyon olarak Tesla Model X karşısında yer alan ve yeni MEV platformu üzerine kurulanVolkswagen  ID ROOMZZ elektrikli SUV konsept araç, sahip olduğu iç hacmi ile yolcularına epey büyük bir ömür alanı sunuyor.

Firmanın yeni konsept Volkswagen ID ROOMZZ elektrikli SUV modeli, tasarım manasında da yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yenilikler içerisinde en çok dikkat çeken, aracın ön kapısının açılış hali oldu. Tanıtılan bu yeni model SUV iki adet elektrik motoruyla 225 KW /306 beygir güç üretebiliyor.

0’dan 100 km/s sürate yalnızca 6.6 saniyede çıkabilen bu aracın azamî suratı elektronik olarak 180 km/s. 82 kWh bir pil sistemine sahip olan bu model, sahip olduğu pil ile 450 km yol alabiliyor. Üzerinde bulunan pilin yüzde 80’i 150 kW şarj dayanağıyla yarım saatte doldurulabiliyor.

Volkswagen ID ROOMZZ piyasaya sunulacak mı?

Dış dizaynında olduğu üzere iç dizaynıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu yeni modelle ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamalarda, bu yeni elektrikli SUV modelinin 2021 yılında birinci olarak Çin pazarında satışa çıkarılacağı açıklanırken, modelin öteki ülkelerde satılıp satılmayacağı ile ilgili firma tarafından rastgele bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu