Tesla, Sınırsız Şarj Hizmetini Geri Getiriyor

Tesla, dün yaptığı açıklamada yeni bir Model S yahut Model X satın alanlar için yararlı bir hizmetini geri getirdiğini duyurdu. Yapılan duyuruya nazaran yeni bir Model S yahut X satın alanlar, Tesla Supercharger istasyonlarından araçlarını sınırsız halde şarj edebilecekler.

Tesla’nın yaptığı duyuru, iki modelin de satışlarının azalmasının akabinde ve şirketin son üç aylık yarar raporunda beklenenden daha büyük ziyan etmesinden ötürü, satışları bir nebze arttırmaya yönelik yapıldığı düşünülüyor.

Şirket, duyuruyu bir tweet ile yaparak, tüm yeni siparişlerin Supercharger istasyon ağından fiyatsız bir formda sınırsızca yararlanabileceğini söyledi.

BREAKING: All new Model S and Model X orders now come with ⚡ free ⚡ unlimited ⚡ Supercharging ⚡

— Tesla (@Tesla) August 3, 2019

Tesla, bu hizmetini geçmişteki alıcıları teşvik etmek için fiyatsız bir biçimde sunmuştu. Bu fırsat 2017 yılına kadar tüm Model S yahut Model X sahipleri için geçerliydi. Daha sonrasında, CEO Elon Musk programı “sürdürülebilir değil” olarak isimlendirmişti ve Ocak 2017'den sonra şirket, projenin tekrar yapılandırıldığını açıkladı: yeni şoförler için fiyatsız kullanabilecekleri güç limiti bir yılda 400 kWh olarak sonlandırıldı.

Şimdi bu fırsat, şoförlere değerli teklifleri tekrar gözden geçirmelerine yardımcı olmak için geri dönüyor üzere görünüyor. Temmuz ayının sonunda Tesla, son çeyrekte 408 milyon dolar kaybettiğini açıklamıştı. Tesla’nın geri getirdiği bu uygulama, son zamanlardaki Model S ve Model X satışlarındaki düşüşü önlemek ismine yapılan bir atak üzere görünüyor zira bu modeller şirketin en büyük gelir kayağı.

Başa dön tuşu