Bugatti Dünyanın En Pahalı Arabasının Özel Sürümünü Üretecek

Otomobil dünyası, gelişen teknolojiyle değişen trendleri harmanlayarak epey farklı arabalara konut sahipliği yapmaya başlamış durumda. Elektrikli arabalar üzere yeniliklerin yanı sıra süper süratli otomobilleri görebileceğimiz bu sanayi, önümüzdeki süreçte çok daha farklı araçları hayatımıza sokacak üzere görünüyor. Ürettiği spor arabalarla isminden kelam ettiren Bugatti Chiron'un yeni araçları Noire Élégance and Noire Sportive, bunun birinci sinyallerini veriyor.

Bilindiği üzere 2019 Cenevre Araba Fuarı'nda tanıtılan ve 12,5 milyon dolarlık fiyatıyla herkesin ağzını açık bırakan La Voiture Noire, dünyanın en kıymetli aracı unvanını elde etmişti. Dünya üzerinde yalnızca 1 tane üretilen araç, ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo tarafından satın alınmıştı. Aracın yakaladığı popülariteden yararlanmak isteyen Bugatti Chiron da fiyatları La Voiture Noire'ya göre daha düşük olan Noire Élégance and Noire Sportive ismindeki iki yeni model üzerine çalışmaya başladı.

Yeni versiyonların fiyatları 3,3 milyon dolar olacak:

Noire Élégance ve Noire Sportive isimleriyle gelecek olan iki yeni araçtan Élégance isimli olanının gövdesinin büsbütün karbon fiber olacağı öğrenilirken Sportive modeli ise mat siyah bir gövdeyle gelecek. Arabaya adeta ruh katan Caractère jantların kullanılacak araçlarda, alüminyum ayrıntılar da yer alacak. 

Tasarım gereği siyah rengin her yerde kullanılacağı yeni Bugatti Chiron arabaları, 1.500 beygir gücünde turboşarjlı 8,0 litrelik W-16 motordan güç alacak. La Voiture Noire'nın 12,5 milyon dolarlık fiyatına nazaran bütçe dostu (!) bir fiyatlandırmaya sahip olacak araçlar, 3,3 milyon dolardan satılacak. Teslimatlar için öngörülen tarih ise 2020 yılının ortaları. Yalnızca 20 adet üretilecek bu araçların stoklarının ne vakit tükeneceğini ve arabaların kimler tarafından satın alınacağını önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu