Tesla’nın Çarpışma Testinden Görüntüler Yayınlandı

Tesla, elektrikli araçlarının yaşayacağı kazalarda insanların inançta olması için elinden geleni yapıyor. Elektrikli araç şirketi, araçlarını kazalara hazırlamak için kendi laboratuvarında testler gerçekleştiriliyor. Tesla, araçlarının yüksek güvenlik puanına sahip dizaynlara sahip olduğunu düşünüyor. 

Diğer araba üreticileri üzere Tesla da araçları bir kaza yapmadan evvel meseleleri bulmak için bir bilgisayar modellemesi kullanıyor. Bilgisayar modellemesinin kullanılması için kaza testi yapılan aracın testleri simülasyon haline getiriliyor. 

Tesla’nın yayınladığı görüntüdeki kaza testinde, Model 3’ün ön kısmındaki hava yastıklarının ve aracın ön kısımın kaza anındaki durumu görünüyor. Tesla, Model 3’lere artık baş ve boyun bölgesini koruyacak yeni bir hava yastığı tasarımı yerleştirdi. 

Tesla’nın Model 3 aracı geçtiğimiz ay ABD’deki Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden (IIHS) güvenlik mükafatı almıştı. Tesla, şimdide aracın test görünlerini, Model 3’ü “yoldaki en inançlı arabalar arasında” notu ile paylaştı.

Başa dön tuşu