Tesla’nın Fütüristik Pick-Up Modeli, 21 Kasım’da Tanıtılacak

Otomotiv bölümünün en yenilikçi markalarından biri olan Tesla, segment portfolyosunu genişletmeye devam ediyor. Yaklaşık 500 kilometre menzile sahip birinci elektrikli SUV aracı Model Y’yi 2020 yılında piyasaya sürmeye hazırlanan ABD’li şirket, Tesla hayranlarını heyecanlandıracak yeni bir lansman düzenlemeye hazırlanıyor.

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu Elon Musk, şahsî Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Cybertruck” adını verdiği yeni pick-up modelinin 21 Kasım tarihinde Los Angeles'ta bulunan SpaceX roket fabrikasının yakınında tanıtılacağını duyurdu. 

Musk'ın yaptığı paylaşım:

Milyarder teşebbüsçü, Tesla’nın yaklaşmakta olan araçları ortasında kendisini en heyecanlandıran modelin “Cybertruck” olduğunu söylüyor. Tesla, gelecek yaz üretime girecek olan Model Y’den sonra yeni pick-up’ını piyasaya sürmeyi planlıyor. 

Bir pick-up ve SUV modelinin eser kümesine eklenmesi, Tesla'nın ABD araba pazarının yarısından fazlasını oluşturan bu iki araç tipi ile şaha kalkmasını sağlayabilir. Şirketin en değerli gelir kalemini, fiyat / performans aracı Model 3 oluşturuyor. ABD’nin en fazla satan elektrikli arabası olan araç, yüksek kar marjı ile Tesla’yı hayatta tutuyor. Son beş çeyreğin üçünde kar elde eden şirket, kurulduğu 2003’ten bu yana her yıl para kaybediyor. Cybertruck, Tesla'nın sürdürülebilir karlılığa ulaşmasında anahtar misyonu görebilir.

Cybertruck'ın sonuncu tasarımı açıklanmadı; lakin aracın aşağıdaki görsele emsal bir formda olması bekleniyor

Musk, geçtiğimiz haziran ayında yaptığı açıklamada, yeni pick-up modelinin 50.000 doların altında bir fiyat etiketine sahip olacağını söylemişti. Batarya ve menzil konusunda kıymetli iyileştirmelere sahne olması beklenen Cybertruck, “çılgın” bir tork kıymeti, iki motor ve dört tekerden çekiş sistemi ile pick-up segmentine yesyeni bir soluk getirebilir. Cybertruck ayrıyeten 360 derecelik kameralara ve otonom park etme yeteneğine de sahip olacak. 

Tesla Cybertruck’ın sonuncu tasarımı ve performans özellikleri, 21 Kasım’da tarihinde Los Angeles'ta düzenlenecek aktiflikte belirli olacak. O vakte kadar yeni gelişmeler açığa çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Başa dön tuşu