Tesla’nın Sağlamlığını Gösteren Korkunç Kaza Görüntüleri

Elektrikli araba pazarında başı çeken şirket olan Tesla, arabalarında birçok yenilikçi özelliği kullanıcılarına sunuyor. Kısa bir müddet evvel, adeta gelecekten gelmiş üzere görünen Cybertruck isimli pick-up aracını tanıtan şirket, bu araçta kullanılan gerecin sağlamlığını öve öve bitirememişti. Dev araba üreticisinin sağlamlık parametresine öteki araçlarında da önemli ehemmiyet verdiğini ortaya çıkaran bir gelişme yaşandı. 

Çin'in Guangdong kentinde birçok aracın dâhil olduğu kazada epey farklı bir ayrıntı göz çarptı. Kazaya karışan araçlardan biri olan Tesla Model 3, sağlamlığıyla adeta kazalara meydan okuyan bir manzara verdi. O denli ki Model 3'ün üzerine çıkan bir araç bile arabanın üst panelini bükemedi.

İşte Tesla'nın sağlamlığını gösteren fecî kazanın manzaraları:

Bilindiği üzere arabalar piyasa sürülmeden evvel sayısız testten geçiyor ve mümkün kaza durumları gerçek hayatta gözlemleniyor. Piyasaya sürülen arabaların güvenlikleriyse Euro NCAP üzere özel kuruluşlar tarafından son kullanıcıya aktarılıyor. Euro NCAP testinden en yüksek güvenlik derecesi olan 5 yıldızla geçen Tesla Model 3, üstteki görselde de görebileceğiniz üzere bu değerlendirmeyi önemli manada hak ediyor.

Tesla hakkında yaptığı paylaşımlarla bilinen 'Tesla__Mania' isimli Twitter kullanıcısının yayınladığı manzaralarda kazaya en az 3 aracın karıştığı görülüyor. Bu araçlardan Tesla'nın güvenlik konusunda optimize edilmiş olduğuna da dikkat çekiliyor. Lansmanı sırasında çatısının 9 tona kadar tartıya dayanabildiği açıklanan aracın bu argümanının gerçek olduğu da bu kazayla anlaşılıyor.

Kaza bölgesinde çekilen fotoğrafların yanı sıra bir de video yayınlanmış durumda. Siz de aşağıdaki görüntüyü izleyerek kazanın ne kadar müthiş sonuçlar doğurabilecekken ucuz atlatılmış olduğunu görebilirsiniz. 

Tesla Model 3'ün karıştığı kazaya ilişkin görüntü:

Başa dön tuşu