Tesla’nın Yeni Kamyoneti, Kasım Ayında Yollarda Olacak

Son yıllarda popülerliğini her geçen gün biraz daha artıran ve ürettiği otonom, elektrik motorlu araçlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tesla, uzun müddettir bir kamyonet modeli üzerinde çalışıyor. Bu kamyonetin çıkış tarihi geçtiğimiz temmuz ayının sonlarında, Tesla'nın CEO'su Elon Musk tarafından '2-3 ay sonra' olarak açıklanmıştı. Lakin Musk, daha sonraki açıklamalarında kasım ayını dillendirdi.

Elon Musk'ın hususla ilgili yeni açıklaması, Twitter üzerinden geldi. Musk, bir takipçisinin kendine yönettiği soru üzerine Tesla'nın kamyonetinin çıkış tarihi için planda rastgele bir değişikliğin olmadığını söyledi. Yani Tesla'nın yeni kamyoneti, önümüzdeki ay içerisinde gün yüzüne çıkacak.

Aslına bakacak olursak Tesla'nın yeni kamyoneti ile ilgili neredeyse hiçbir teknik bilgiye sahip değiliz. Lakin Elon Musk, şirketin yeni aracını sık sık gündeme getirerek kamuoyunda büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Musk, yeni kamyonet modelinin rakipleriyle eş kıymet çekme gücüne sahip olacağını, performans açısından ise Porsche 911 ile kapışacağını belirtti. Ayrıyeten Musk, kamyonetin fiyatının 50 bin dolardan düşük olacağını da söyledi.

Otomobil dalına kattığı yeniliklerle kesimin kıymetli isimlerinden biri haline gelen Tesla, kamyonet modeli ile de her geçen gün biraz daha heyecanı artırıyor. Kasım ayının gelmesiyle birlikte şirket, yeni kamyonet modelini tanıtacak ve bu kamyonetin tüketicilere neler sunacağını, daima birlikte öğrenmiş olacağız.

Başa dön tuşu