Ford’dan Mustang Temelli Elektrikli SUV Tanıtım Videosu

Otomobil bölümünde yaşanan son gelişmeler, araba üreticilerini elektrik motorlu araç üretimine yönlendirmiş durumda. Araba kesiminin önde gelen isimlerinden neredeyse hepsi, şu sıralarda bir elektrik motorlu ya da hibrit motorlu model piyasaya sürmüş durumdalar.

Elektrik motorlu araçlar üzerinde çalışmalarını sürdüren şirketlerden bir tanesi de Ford. Yalnızca bölümün değil potansiyel müşterilerin de elektrik motorlu araçlarla ilgili kanılarını önemseyen araba devi, ABD'de bir araştırma yaparak insanların elektrik motorlu araçlar hakkındaki fikirlerini ortaya çıkarttı. Ford'un yaptığı araştırma, ABD'li bireylerin bilhassa de karlı havalarda elektrik motorlu araçlara güvenmediğini ortaya çıkarttı. Bu yanlış algıyı değiştirmek isteyen Ford'sa, Mustang temelli yeni SUV aracını kullanarak karlar üzerinde bir görüntü çekti.

Ford'un ABD'de yaptığı araştırmaya nazaran ABD'lilerin yalnızca yüzde 19 kadarı berbat hava şartlarında bile elektrik motorlu araçlarına güveniyor. Yüzde 28'lik bir kısımsa, berbat hava koşullarında yalnızca acil durumlarda elektrik motorlu bir araca güvenebileceklerini söylüyorlar. Lakin Ford, insanlardaki bu algıya katılmıyor.

Ford'un bu araştırma için hazırladığı görüntüde, şirketin yeni SUV modeli görülebiliyor. Lakin aracın üzerindeki ağır kamuflaj, aracın dizaynını neredeyse büsbütün gizler durumda. Görülebildiği kadarıyla bu SUV modeli, şirketin efsane modellerinden bir tanesi olan Mustang'in crossover versiyonu olacak.

Otomobil devi yeni SUV modelini kasım ayında resmi olarak sergileyecek ve o gün geldiğinde, bu araçla ilgili tüm ayrıntılara sahip olacağız. Bugüne dek yapılan açıklamalara nazaran bu araç, 480 kilometre menzile sahip olacak.

Kim demiş elektrikli araçlar karda kullanılamaz diye?

Ford'un hazırladığı tanıtım görüntüsü bu sözlerle başlıyor ve şirketin elektrik motorlu SUV modeli, kar üzerinde tüm yeteneklerini sergiliyor. Araç karlar üzerinde yanlarken insanı hem geriyor hem de Ford'un bu kamuflaj altında nasıl bir canavarı gizlediğini düşündürüyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri, Ford'un yeni tanıtım görüntüsüyle baş başa bırakalım.

Başa dön tuşu