TOGG’dan Yerli Otomobil İçin Duvar Kağıdı Gibi Paylaşım

Bir müddettir çalışmalarına devam edilen ve merakla beklenen yerli araba nihayet geçtiğimiz cuma günü Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde tanıtılmıştı. 2017’den bu yana hem tasarım hem de donanımsal özelliklere ilişkin çalışmaları sürdürülen bu prototip araç için yapılan tanıtımın ülkemiz ismine epeyce kıymetli bir atılım olduğu aşikâr.

Üretim basamağına geçemeyen Devrim otomobillerinden sonra bir birinci niteliğinde olan bu araçlar, bilhassa tasarım noktasında bir kısım tarafından hayli eleştirilmişti. Bu tenkitlerin yanı sıra aracın dizaynını çok beğendiğini lisana getirenlerin sayısı da azımsanacak ölçüde değildi. Muhtemelen TOGG, tasarımı sevenlerin sesini duymuş olacak ki yerli araba için duvar kağıdı üzere bir görsel paylaştı.

TOGG’dan yerli arabası duvar kağıdı yapmak isteyenler için paylaşım:

Teknolojik iç donanımıyla adeta uçak kokpitindeymiş havası veren yerli araba, farklı renklerdeki dış boyaması, keskin sınırları ve net çizgileriyle de araba severlerin ilgisini çekti. Bunun farkında olan TOGG da karakteristik ızgara ayrıntıları ve yan aynalarıyla hafızalara kazınan yerli araba için üstte yer alan görseli paylaştı.

Modern ve özgün dizaynın Anadolu simgeleriyle birleştirildiği yerli araba, pek çok farklı yerinde Anadolu’nun kültürel simgelerini barındırıyor. Bunlara örnek olarak ön ızgaraya ve aracın jantlarına işlenen lale figürlerini gösterebiliriz. Araçta bu ve bunun üzere birkaç farklı noktada Anadolu’ya has simgelerin bulunduğunu da unutmamak gerekir.

Öte yandan donanım manasında da daldaki rakipleriyle gayret edebilecek bir düzeyde olduğu söylenen yerli araba, 200 ve 400 beygir gücü olmak üzere iki farklı varyanta sahip olacak. Bu araçlardan 200 beygir gücünde olanı 100 km/saat sürate 7,6 saniyede, 400 beygir gücünde olan araç ise 100 km/saat sürate 4,8 saniyede ulaşabilecek.

Başa dön tuşu