BMW X5, Zümrütsü Verde Ermes Renk Seçeneğiyle Göz Kamaştırdı

Son vakitlerde gördüğümüz en göz alıcı BMW Individual renk seçeneklerinden biri Verde Ermes oldu. Geçen hafta Verde Ermes rengine sahip bir BMW M340i cinsinin yapılması, renk tarafından büyülenmemize yol açan olaydı. Birkaç gün sonra BMWBLOG’un Instagram sayfasında birebir renge sahip bir BMW X5 fotoğrafı paylaşıldı. Görünüşe bakılırsa zümrüt gibisi renk seçeneği birçok bireyde hayranlık uyandırdı ve beğenildi.

BMW Individual renkleri, birinci bakışta eşsiz ve ünik bir izlenim yaratacak biçimde tasarlanıyor. Bazen renkler araçların üzerine 7 katman halinde uygulanıyor. Boyaya eşsiz parlaklık ve yoğunluk için özel renk pigmentleri ekleniyor. Verde Ermes rengi de bütün bu süreçleri üretiminde barındırıyor. Verde Ermes rengiyle boyanmış araçlar, ışık altında güneş üzere göz kamaştırırken ışıksız alanlarda daha dingin bir görünüme sahip oluyor.

BMW Individual nedir?

BMW Individual, BMW’nin müşterilerine otomobil satın alırken tanıdığı bir şahsileştirme hizmeti. Bu hizmet otomobilin boyasından koltuklarına, iç dizaynından eklentilerine kadar her şeyin alıcı tarafından şahsen seçilmesini sağlıyor. BMW Individual müşterilerine itinayla seçilip kataloğa eklenmiş, üzerinde düşünülmüş renk seçenekleri sunuyor. Bu renk seçeneklerinden biri de az evvel bahsettiğimiz Verde Ermes seçeneği oluyor.

BMW X5 M50i gücüne kısa bir bakış

Resimde görüyor olduğumuz BMW X5 M50i, X5 M modeline en yakın M Performance varyantı. Araç bu gücünü N63 ikiz turbo kompresörlü 4,4 litrelik V8 motoruna borçlu. Motor rahatlıkla 523 beygir ve 553 LB-FT dönüş kuvveti elde edebiliyor. Bu sayılar X5 M50i’nin BMW M5’ten 77 beygir geride olduğunu gösteriyor. Dönüş kuvvetleri ise birebir. V8 motor otomobilin 4,1 saniyede 0’dan saate 60 mil hıza ulaşmasını sağlıyor.

Başa dön tuşu