Tokyo Otomobil Fuarı’ndan 10 Otomobil

Otomotiv dalı için yılın değerli fuarlarından biri olan Tokyo Araba Fuarı başladı. Bilhassa ağır nüfuslu ülkelerin ihtiyaçları için az ölçüde güçle çalışan arabaların damga vurduğu aktiflikte birbirinden farklı araçlar yer alıyor.

Elektrikli otomobillerden retro konseptlere kadar her biçim arabayı görebileceğimiz Tokyo Araba Fuarı, Japonya’nın en güzel araba fuarı olarak görülüyor. Gelin daima birlikte bu fuarda ön plana çıkar arabalara göz atalım.

10. 2020 Honda Jazz:

Dördüncü kuşak 2020 model Honda Jazz, akaryakıtlı ve hibrit olmak üzere iki farklı seçenekle piyasaya çıkacak. 2020 Honda Jazz, yeni bir bilgi cümbüş sistemi ve geliştirilmiş bir Honda Sensing güvenlik sistemine sahip olacak.

9. Mazda MX-30:

MX-30, Mazda’nın 33,5 kWh’lik küçük bir bataryaya sahip birinci elektrikli aracı olma özelliğini taşıyor. Bu aracın tek bir batarya ile gidebileceği ara ise tahminen 200 kilometre.

8. Lexus LF-30:

LF-30, epeyce ilgi cazibeli bir konsepte sahip büsbütün elektrikli bir araç. Aracın içerisinde artırılmış gerçeklik ekranları bulunuyor ve birçok süreç bu ekranlar üzerinden yapılıyor. Lexus Airporter özelliği, valizlerinizi ön kapıdan araca koyduğunuzda sizin için bagaja gönderiyor. Bu arada Lexus, fuarda 2025’e kadar tüm araçlarını elektrikli hâle getireceğini açıkladı.

7. Subaru WRX STI:

Subaru, 2,0 litrelik turbo motorun sonunu getirdi zira artık karşımızda 2,5 litrelik turbo motor seçeneği yer alacak. BBS jantlarını koruyan aracın piyasaya çıkış fiyatının 42.000 dolar olacağı tahmin ediliyor.

6. Subaru Levorg:

Bir Subaru modeliyle daha karşı karşıyayız. Levorg, Subaru Küresel Platformu'nun bir kesimi olarak piyasaya sürüldü. Levorg, kameraları ve radarı bir ortaya getiren yeni kuşak Subaru Eyesight güvenlik sistemine sahip.

5. Suzuki Waku SPO:

1960'lardaki Suzuki Fronte 360'tan esinlenerek biçim değiştiren, iki kapılı bir hibrit araç ile karşı karşıyayız. Waku Spo, kent aracı diyebileceğimiz A segment bir araba. Tasarım olarak Fiat 500 ailesine de hayli benziyor.

4. Toyota Ultra-Compact:

Bu gördüğünüz değişik araç, büsbütün iş odaklı üretildi. Araç, taşınabilir olarak çalışan şahıslar için tek kişilik bir ev ofisi vazifesi görüyor. İçerisi küçük bir ofisten farksız olan araç, tek bir batarya ile 100 km yol yapabiliyor ve yalnızca 98 cm uzunluğunda.

3. Nissan Ariya:

Ariya Concept, eller hür konseptinde üretilen bir elektrikli araba. Aracın kokpitinde 12,3 inçlik bir LCD ekran bulunuyor ve neredeyse hiçbir tuş mevcut değil. Araç, neredeyse büsbütün dokunmatik ekran üzerinden denetim ediliyor.

2. Mitsubishi Motors Mi-Tech:

Mi-Tech Concept, küçük elektrikli bir SUV otomobilini temsil ediyor. Dizaynıyla dikkat çeken araçta hibrit bir motor bulunuyor. Araç, görkemli durmasına karşın yalnızca iki kişilik.

1. Toyota LQ:

Toyota LQ’nun, Siri gibisi ferdî bir asistanla birlikte 4. düzey bir araba (sınırlı erişimli yollarda tam otomasyon) olması amaçlanmış durumda. Yui isimli asistan, araba ile şoför ortasında duygusal bir bağ kuracak ve sürüş dinamiğini üst düzeye çekmeye çalışacak.

46. Tokyo Araba Fuarı, yalnızca iki günlük basın tanıtımlarını tamamladı ve 25 Ekim Cuma günü halka açıldı. Aktiflik, 4 Kasım gününe kadar devam edecek.

Başa dön tuşu