Toyota Türkiye’den Yerli Otomobile ‘Hoş Geldin’ Mesajı

Yerli araba için yaklaşık 18 aydır devam eden çalışmaların birinci sonuçları nihayet dün düzenlenen tanıtım aktifliğiyle ortaya çıkmıştı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen bir aktiflik ile tanıtılan yerli arabalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve 3000’den fazla davetlinin iştirakiyle birinci defa beğeniye sunuldu.

Tanıtımın akabinde hem toplumsal medyada hem de haber platformlarında yerli araba hakkında pek çok şey paylaşıldı. Tanıtım sonrasında yapılan paylaşımların ortasından en dikkat çekenlerinden biri bildiri ise Japon otomotiv üreticisi Toyota’nın Türkiye hesabından geldi.

Toyota Türkiye, yerli arabaya ‘hoş geldin’ dedi:

Tebrik iletisini dün akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden paylaşan Toyota Türkiye, paylaşılan fotoğrafta ise “Bu yolda emeği geçenlere teşekkürler. Türkiye’nin arabası ortamıza güzel geldin” ifadelerini kullandı. Japonya merkezli firmanın yaptığı bu jest, pek çok Twitter kullanıcısının beğenisini kazanmayı başardı.

Yerli araba neler sunuyor?

Segmentinin en uzun aks uzaklığına sahip olan yerli araba, yüksek teknolojiye sahip doğuştan elektrikli bir konsept olarak tanıtıldı. Bu noktada Lityum-iyon pillerini kullanarak hareket eden araç, 300+ ve 500+ kilometre menzil olmak üzere farklı opsiyonlara sahip. Araç, ayrıyeten süratli şarj takviyesi sayesinde 30 dakikanın altında bir müddette %80 doluluğa ulaşabilecek.

200 ve 400 beygir olmak üzere iki farklı seçenekte tanıtılan araçlardan 200 beygir gücünde olan 0-100 km’ye 7,6 saniyede, 400 beygir gücünde olan araç ise 4,8 saniyede ulaşabilecek. Merkeze daima irtibat sayesinde araçların güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla yapılabilecek ve araçlar son teknoloji donanımları kullanacak.

Yerli arabanın üretimleri 2021 yılında Bursa, Gemlik’te açılacak olan üretim tesislerinde gerçekleştirilecek. 2022 yılında tüm Türkiye’de şarj altyapısının hazır olacağı yerli arabalar, birebir formda tekrar 2022 yılında seri üretime alınacak.

Başa dön tuşu