Türk Tasarımcıdan, Görenleri Hayran Bırakan Model S Konsepti

Tesla, çığır açan elektrikli arabası Model S'i 2012 yılında tanıttığından beri uzun bir yol kat etti. Sadece teknolojisi değil, aynı vakitte tasarımıyla da beğeni toplayan Tesla'nın amiral gemisi modelini artık yine tasarlamanın vakti geldi. Türk dizayncı Emre Hüsmen'in elinden çıkan Model S çalışması, arabaya yepisyeni bir soluk getiriyor.

Çalışmalarını Behance üzerinden paylaşan Emre Hüsmen'in tasarımı, mevcut Model S dizaynının eskidiğini ve yeni modelin daha heyecan verici bir dizaynla gelmesi gerektiğini hissettiriyor. Tesla Model S'in tasarımı, performanslı bir elektrikli araç için artık yetersiz kalıyor. Tesla, elektrikli sedanını 2016 yılında ön kısımdaki ızgarayı kaldırarak güncellese de Hüsmen'in çalışması, daha yapılacak çok şey olduğunu gösteriyor.

Çok daha dinamik ve sert bir görünüme sahip olan Tesla Model S konsepti

Hüsmen'ın konsepti, Model S'in yeteneklerini yansıtarak, daha çağdaş ve daha agresif bir görünüm katıyor. Sonuçta, 2.4 saniyede 100 km/s sürate ulaşabilen elektrikli bir arabadan bahsediyoruz. Başarılı tasarım, aracın gücünü tam manasıyla ortaya koyuyor ve görenlere 'keşke olsaymış' dedirtiyor.

Render görsellerine bakıldığında konseptin Tesla'dan çok Fisker'a benzediği düşünülebilir ve bu tespit aslında çok da yanlış olmaz. Elon Musk ve Tesla, Model S'teki birinci tasarım çalışmalarına yardımcı olması için ünlü tasarımcı Henrik Fisker'i işe almıştı. Fakat ortadan 12 yıl geçti ve otomotiv tasarım o vakitten beri değerli ölçüde ilerledi.

Tesla'nın, Model S'i sonunda tekrar tasarlamak zorunda kalacağı kesin. Umarız, sonuç Tesla Cybertruck üzere abartılı bir görünümden çok Emre Hüsmen'in çizgisinde çağdaş ve şık bir tasarım olur.

Başa dön tuşu