Türkiye’deki Volkswagen’leri Taşıyacak Vagonlar Görüntülendi

Birkaç aydır Türkiye, Alman teknoloji devi Volkswagen'in Türkiye'ye kurmaya planladığı üretim tesisini konuşuyor. Geçtiğimiz günlerde Volkswagen, bahisle ilgili olarak birinci somut adımını attı ve Volkswagen Turkey isimli şirketin kuruluş süreçlerini başlattı. Bu durum, Türkiye'de de büyük bir ses getirdi ve bölge halkı, daha şimdiden Volkswagen bünyesinde çalışmanın hayalini kuruyorlar.

Volkswagen'in Türkiye'ye bir üretim tesisi kuracağı artık katılaştı. Tesis, her yıl yüzbinlerce araba üretecek ve bu arabaların bir kısmı Türkiye pazarına, bir kısmı da yurtdışına gönderilecek. Pekala bu araçların nakliyesinin nasıl yapılacağını hiç düşündünüz mü? Habertürk'ten Olcay Aydilek, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ. (TÜLOMSAŞ) tarafından geliştirilen ve Volkswagen'in arabalarını taşıyacak olan iki katlı vagonlara ulaştı.

Volkswagen'in Türkiye'de ürettiği araçları taşıyacak olan vagonlar, TÜLOMSAŞ'ın Eskişehir'de bulunan tesislerinde Türk mühendis ve teknikerlerin elinden çıkacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Volkswagen'in Türkiye'de üreteceği araçların taşınması için hem karayollarını hem de demiryollarını hazırlıyor. Ayrıyeten bakanlık, araçların Marmaray'da taşınması için de gerekli çalışmalarını sürdürüyor.

Vagonlar işte bu türlü görünüyor

Kaynaklar, iki katlı vagonların prototiplerinin hazır olduğunu ve bu vagonların yalnızca Volkswagen tarafından değil, öbür araba üreticileri tarafından da kullanılabileceğini söyledi. Yaşanan bu gelişme ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu