Türkiye’nin Otomobili ile İlgili Heyecanlandıran Paylaşım

Türkiye’nin yaklaşık 50 yıl sonra geliştirdiği ikinci yerli arabası, geçtiğimiz yılın sonlarında Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen lansmanda gün yüzüne çıkmıştı. SUV ve sedan olmak üzere iki farklı segmentte tanıtılan Türkiye’nin Otomobili, teknolojik özellikleri kadar dizaynıyla da büyük beğeni toplamıştı.

Yerli ve elektrikli arabanın ardındaki şirket olan Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), aracın tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan yeni paylaşımda, arabayla ilgili yeni bilgiler verildi.

“Türkiye’nin Otomobili’nin internet üzerinden güncellenebilir, seviye 3 ve ötesi’ otonom sürüş dönüşümüne de uygun olarak geliştirilen altyapısı ve ileri düzey şoför takviye sistemleri ile kent trafiğinin ve uzun seyahatlerin yorgunluğunu hafifleteceksiniz” ifadelerinin kullanıldığı paylaşım, araca dair beklentileri daha artırdı. 

TOGG, daha evvel yaptığı bir öteki paylaşımda, aracın yüksek çarpışma dayanımı, kapsamlı etkin ve pasif güvenlik ögeleri ve ileri şoför takviye sistemleri sayesinde 2022 yılının Euro NCAP 5 Yıldız güvenlik normlarını sağlayacağını belirtmişti.

Türkiye'nin Arabası, 2022 yılında üretim bandına girecek

Hızlı şarj teknolojisi sayesinde sırf 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilebileceği açıklanan Türkiye’nin Arabası, 300+ ve 500+ menzil seçeneklerine sahip olacak. Aracın 200 beygirlik versiyonu, 0-100 km/s hızlanmasını 7,6 saniyede, 400 beygirlik versiyonu ise 4.8 saniyenin altında tamamlayabilecek.

Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2020’de dünyaya tanıtılan Türkiye’nin Arabası, 24-27 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde(MWC) ise birinci sefer sergilenecek. 

Başa dön tuşu