2020 Nissan Leaf Modeline Daha Fazla Teknoloji Ekleniyor

Japonya merkezli otomotiv şirketi Nissan hem aile arabaları hem de performans odaklı arabaları ile kesimin önde gelen isimlerinden biri olmaya devam ediyor. Şirketin birinci olarak 2010 yılında piyasaya sürdüğü büsbütün elektrikli Nissan Leaf modelleri, 2020 yılı için görücüye çıkmaya hazırlanıyor, lakin bu sefer daha kıymetli ve daha inançlı bir formda.

Japonya merkezli şirket, 2020 Nissan Leaf EV modellerini geçmiş modellerden daha değerli bir halde piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunun sebebi, yeni Nissan Leaf modelinde daha fazla güvenlik teknolojisi bulunacak olması. Nissan, 2020 Leaf modellerinin standart versiyonunda çok daha fazla güvenlik teknolojisi sunacak, hasebiyle arabanın opsiyonsuz versiyonu biraz daha kıymetli olacak lakin yeni jenerasyon güvenlik sistemlerini içerisinde standart olarak barındıracak.

Nissan Güvenlik Kalkanı 360 teknolojisini içerecek

2020 Nissan Leaf KONUT, içerisinde Nissan Güvenlik Kalkanı 360 teknolojisini barındıracak. Bu teknoloji; yaya algılamalı otomatik acil frenleme, şeritten sapma ihtarları, geri viteste otomatik frenleme üzere birçok yeni kuşak özelliği içerisinde barındırıyor. Nissan Güvenlik Kalkanı 360’a sahip olan arabada tıpkı vakitte akıllı şerit müdahalesi, kör nokta müdahalesi ve çarpışma uyarısı üzere yeni özelliklerin de bulunacağı Nissan tarafından garanti ediliyor.

Bunların yanı sıra 2020 Nissan Leaf modelleri, 8 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olacak. Leaf Plus modellerinde daha evvel de bulunan ve Leaf S ile SV modellerinde 5 inçlik olarak görülen dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto uygulamalarını destekleyecek. Hususun en kıymetli kısmı ise bu tıp yeniliklerin ve özelliklerin arabanın standart versiyonunda bulunacak olması.

Elbette arabanın standart versiyonuna bu özellikleri ekleyen Nissan, aracın fiyatını da bir nebze artırıyor. Arabanın 2019 modelinin üzerine eklenen daha çok güvenlik teknolojisi, arabanın fiyatını 1.640 dolar artırarak 32.525 dolar (vergiler hariç 191.165 TL) seviyesine ulaştırıyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu