Türkiye’nin Otomobili Projesi İçin Sunum Yapıldı

28 Mart tarihinde Ankara Atakule'de gençlerle buluşan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Arabası projesinin yavaş ilerlemesinden şikayet ederek, “Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz.” halinde konuşmuştu.

Projenin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Arabası projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını lisana getirdi. Hisarcıklıoğlu, paylaştığı tweette şu tabirlere yer verdi;

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'nin Arabası projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın dayanaklarıyla projemiz tüm süratiyle ilerliyor, ülkemize verdiğimiz kelamı tutma konusunda kararlıyız.”

Hisarcıklıoğlu’nun paylaşmış olduğu tweette yer alan fotoğrafa nazaran sunuma Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da iştirak gösterdi.

Başa dön tuşu