Uzay Kapsülü Gibi Tasarlanan Bu Küçük Römorka Bayılacaksınız

Arabanızın ardına takıp dilediğiniz yere götürebileceğiniz Polydrops, depolama üniteleri, prizleri ve açık bir mutfağı bulunan tek odalı bir kabine ve yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir yatağa sahip. 

Bunların yanı sıra LED ışıklar, termostat, USB şarj portu ve voltaj ölçer de bulunan römork, 22cm kalınlığındaki alüminyum kaplamalı dış yüzeyi sayesinde kar ve yağmur üzere sert hava şartlarında tam müdafaa sağlıyor. 

Polydrop'un kurucusu ve CEO'su Kyunghyun Lew, “Tasarladığım şey, kamp karavanından fazla, her yere seyahat edebileceğiniz rahat ve kompakt bir şahsî alan” diyor. Eşiyle birlikte tasarladığı römorku sırf seyahat etmek için kullanmadıklarını söyleyen Lew, birebir vakitte öbür projelerini geliştirirken bir mikro ofis olarak kullandıklarını belirtiyor.

Polydrop’un farklı özellik sunan dört farklı modeli bulunuyor: K-17, K-19, K-20 Camper ve K-20 Fully Loaded. Römorkların fiyatları ise sırasıyla şu biçimde: 14.495 dolar, 15.495 dolar, 17.995 dolar ve 19.995 dolar.

Bir uzay kapsülünden esinlenilerek tasarlanan Polydrop, üste hakikat açılabilen martı kanatlara sahip. Gücünü 100 watt'lık solar şarj sistemi ve 12 voltluk aküden alan römork, 3.78 metre uzunluğunda ve 1.66 metre genişliğinde. Aracın içi ise 1 metre yüksekliğinde. 

19.995 dolarlık K-20 Fully Loaded modelinin dışında dört farklı güvenlik kamerası bulunuyor. Bunun yanı sıra tavan vantilatörü ve 5.000’lik klima ünitesi ile birlikte gelen K-20 Fully Loaded, sahip olduğu termostat ve yalıtımlı iç cam kapakları sayesinde çok sıcak bir ortam sunuyor.

Model ayrıyeten tavan rafı ve içinde iki adet ocak, bir adet küçük buzdolabı, ve birçok çekmecenin yer aldığı açık bir mutfağa da sahip. Standart modeli 14.495 dolardan başlayan römorklar, şu anda Polydrop’un resmi internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. 

Başa dön tuşu