Volkswagen, Yol Tutmasını Engellemek İçin Çalışıyor

Birçok araba üreticisi, şoförsüz araçlar konusunda insanların düşündüğü kadar ilerlemiş değil fakat bu alanda da daima olarak gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmelerden bir tanesi de otomobil tutması.

Volkswagen, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruda otonom araçların şimdi yollara çıkmasına uzun bir mühlet olsa bile otomobil tutması konusunda çalıştıklarını söyledi. Şirket, yaptığı duyuruda ayrıyeten yol tutmasının gözlerde ve bedende karışıklığa sebep olduğunu ve şoförlerin baş karışıklığı yaşadığını söz etti.

Bu durumun, her üç beşerden birini etkilediğini söyleyen Volkswagen, şoförsüz araçların yollardaki yerini almaya başlamasından sonra bunun daha da yaygınlaşacağını lisana getiriyor. Otonom araçların yollara çıkmasının yanı sıra bunun daha ne kadar bekleyeceği şimdi kimse tarafından bilinmiyor. Teknoloji, bu noktalara gelmiş olsa bile yasal düzenlemelerin de teknolojiyi yakalaması gerekiyor.

Alman araba üreticisi, araç tutması hastalığı üzerine yaptıkları testler konusunda basın açıklaması yayımladı. Yapılan açıklamada şirketin bünyesinde bulunan araştırmacıların, araç değişikliğinin bu hastalığı önleyip önlemediğini araştırdığından bahsedildi. Şirket, ayrıyeten yapılan çalışmalarda kimi başarılı sonuçlara imza attıklarını lakin bu bahiste gidilecek daha çok yolun olduğunu söz etti.

Henüz çıkmasına uzun bir vakit olsa da şoförsüz araçlarda, otomobil tutması/yol tutması üzere hastalıkları önlemeye çalışmak, elbet ki bu hastalıktan muzdarip olanlar için epeyce sevindiricidir.

Başa dön tuşu