Nissan GT-R50’nin Üretim Modeli Resmen Geliyor

Uzakdoğulu otomotiv devlerinden Nissan’ın sınırlı üretim üstün arabası GT-R50, birinci olarak bir konsept araç olarak karşımıza çıkmıştı. Italidesign ile birlikte tasarlanan aracı, dizaynın resmileşmesinden sonra birinci sefer bu haftasonu 2019 Nismo Festivali’nde göreceğiz. GT-R50 ayrıca  gelecek yılki Cenevre Araba Fuarı’nda da yer alacak. 

Nissan’ın global spor araba programı yöneticisi Bob Laishley, “Müşterilerimiz, uzun vakittir ultra ender, siparişle yapılan yüksek performanslı araçlar alanında eski bir geleneği olan Italidesign tarafından sağlanan şahsileştirilmiş tecrübenin tadını çıkarıyor.” dedi. “GT-R50 ile tecrübeleri inanılmazdı ve birinci elden diyebilirim ki her bir araç başlı başına bir ustalık yapıtı.”

Yalnızca 50 adet üretilecek

Nissan bu araçtan yalnızca 50 adet üretmeyi planlarken epeyce önemli sayıda depozito almış olduklarını da belirtiyor. Şu ana kadar sipariş vermiş olan müşterilerin istedikleri araçların üretimi, müşterilerin verdiği talimatlara uygun halde devam ediyor.

Bulunulan bölgeye bağlı olarak müşterileri 2020 yılının sonlarında ya da 2021 başında bu sürat canavarlarının direksiyonuna geçecekler. Yani bütün modeller 2021 yılının sonuna kadar üretilmiş ve teslim edilmiş olacak. Aracın fiyatı ise şu anda 1,12 milyon dolar, yani kabaca 6,5 milyon TL. Yani aracın üretiminde temel olarak alınan GT-R Nismo’nun fiyatının 5 katı ücret ödemek gerekiyor. 

50. yıl hediyesi

Bu model, GT-R serisinin 2019, Italidesign’ın da 2018 yılına denk gelen 50. yıllarını kutlamak için özel olarak tasarlandı. Aracın motoru, standart Nismo’dan 110 beygir güçlü olan, 710 beygirlik ikiz turbolu 3,8 litrelik V6 motora sahip. Aracın torku ise 653 newton-metreden 780 newtonmetreye çıkartıldı. 

Yeni model serinin hayranları ortasında büyük heyecan yaratmış durumda. Nissan'ın bu etkileyici arabasına sahip olabilecek bireylerin kimlikleri ise şimdi açıklanmadı. GT-R50 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce o parayı eder mi?

Başa dön tuşu