Volkswagen’den Emisyon Skandalına Özür Videosu

Volkswagen, dünyanın en büyük araba üreticilerinden biri olmasının yanı sıra tartışmalı geçmişi ve tabandan doruğa çıkmayı bilmesiyle ünlüdür. Şirket, bir periyodu kana bulayan Nazi partisine yakınlığı nedeniyle ziyadesiyle eleştirilmiş olsa da çağdaş bir araba üreticisi olmayı başardı. Birkaç yıl evvel ortaya çıkan emisyon skandalı ise şirket tarihindeki en makus ünlü olaylardan biri olarak anılıyor.

Alman otomotiv devi, şirketin elektrikli araba serisi olacak ID için yeni bir tanıtım görüntüsü yayınladı. Görüntüdeki dikkat çeken ayrıntı, Volkswagen’in emisyon skandalını görmezden gelmek yerine şirket geçmişine ilişkin karanlık bir periyot olarak görmesi ve bu skandalın akabinde elektrikli araba geliştirilmesine odaklanarak karanlık periyottan aydınlık periyoda geçileceğinin sinyalini vermesi.

Videoda Volkswagen idaresini temsil eden bir adam, karanlık bir koridordan aydınlığa gerçek yürüyor. Bu sırada emisyon skandalını radyodan duyuyor. Gergin ve depresif bir hal sergileyen adam, özgün Volkswagen minibüsünün teknik çizimlerine bakarak ilham alıyor ve ekrana üretim bandı imajları geliyor. Akabinde yeni, elektrikli Volkswagen minibüsün ışığı ortamı aydınlatıyor.

Başa dön tuşu