Volvo, Bisikletçilerin Güvenliği İçin Bir Araştırma Yapıyor

Araştırma, Volvo’nun dünyadaki birinci araba-bisiklet kaskı çarpışmasının testini yürütmesiyle yapılıyor. Volvo’nun Göteborg kentinde bulunan güvenlik araştırma tesislerinde yürütülen bu çalışma, daha sağlam kasklar yapılması için ve ölümlü kazaların minimuma indirilmesi için yapılıyor.

Volvo ve POC’un yaptığı bu araştırma projesi hem sürücülere hem de bisikletçilere çok büyük yararlar sağlayacakken, POC’un daha inançlı kasklar ve güvenlik eşyaları üretmesine imkan tanıyacaktır. Bir öteki taraftan ise bu araştırma Volvo’nun bisikletçileri ve yayaları korumak için yeni güvenlik tedbirleri geliştirmesine yardımcı olacaktır. 

Amerika Hastalık Denetim ve Önleme Merkezleri’nin kayıtlarına nazaran, 2015 yılında 1.000’in üzerinde bisiklet kullanıcısı hayatını kaybetti ve tıpkı süreçte yaklaşık 467.000 bisiklet kullanıcısı yaralandı. İngiltere’de 2016 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, İngiltere yollarında bisikletçilerin geçirdiği kazaların, motorculardan yaklaşık 15 kat daha fazla vefatla sonuçlanma ihtimali bulunuyor. Bu bilgiler göz önüne alındığında Volvo ve POC’un bu araştırmayı yürütmesi için tam vakti diyebiliriz. 

Başa dön tuşu