Vosvos’un GTI Versiyonunu Gösteren Render Görüntüleri

Otomobil şirketleri# genelde araç tutkunlarının istediği tarafta değişiklikleri yapmazlar. Firmaların bu türlü bir yol izlemesinin nedeni ise araç tutkunlarının, bu arabaları alan şahıslar içinde çok düşük bir yüzde oluşturmalarından kaynaklanıyor.

Bu oranlara rağmen çok sık olmasa da birtakım otomobiller hem firmaları hem de otomobil sevdalılarını tatmin edecek bir halde tasarlanabiliyor. Örneğin eğlenceli bir sürüş sağlarken ortalama bir tüketiciye hitap eden Volswagen Golf Mk1 iki tarafı da keyifli eden bu otomobiller ortasında yer alıyor. Pekala ya Volkswagen'in efsane aracı Vosvos…

Karşınızda VW Beetle GTI:

“VW Beetle hâlâ üretilseydi nasıl olurdu?” sorusu, otomobil tutkunlarının merak ettiği sorulardan biri olarak başlardan silinebilmiş değil. İşte bu sorunun yanıtını Abimelec Design, bilgisayar dayanağıyla çizdiği tasarım ile veriyor.

VW Beetle’ın orijinalindeki karakteristik çizgiler ve kimi tasarım yanlışları bile dâhil olmak üzere tarihi günümüze taşıyarak GTI versiyonu oluşturuldu. Varsayımı olarak 100 beygir gücünde olan bu yeni Beetle, beygir gücü çok gözükmese de yaklaşık 850 kilogram yükü ile kendi segmentine göre hafif olması sayesinde bir VW Golf gücüne bile ulaşabilir üzere gözüküyor. Bu arada tabii ki de klimaya sahip olması en kıymetli özellikleri ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu