Yeni BMW M4 fabrikadan Continental lastikleriyle çıkıyor

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, BMW‘nin yeni M4 modeli için SportContact 6 lastiklerinin özgün ekipman onaylarını aldı. SportContact 6, bilhassa spor araçlarda yüksek süratlerde yol tutuşu, direksiyon hâkimiyeti ve sürüş istikrarını sağlama gayesiyle geliştirildi. SportContact 6, AB lastik etiketinin ıslak kavrama kategorisinde en düzgün derecesini alarak ıslak yolda üstün fren performansını da kanıtladı.

BMW piyasaya çıkacak yeni M4 modeli için Continental’in SportContact 6 lastiklerine güveniyor. Continental 275/40 ZR18 (103Y) XL ve 285/35 ZR19 (103Y) XL ebatları için dünya çapında onay aldı. Teknik tasarımı; yüksek süratlerde yol tutuşu, direksiyon hâkimiyeti ve sürüş istikrarına odaklanan SportContact 6, AB lastik etiketinin ıslak kavrama kategorisinde en güzel derecesini alarak ıslak yolda fren performansını da gözler önüne serdi.

Araba ile yol ortasındaki tek temas noktası olan lastiklerin en yeterli sürüş tecrübesini yaşamak için çok kıymetli bir rol oynadığını belirten Continental Özgün Ekipman Lastikleri Geliştirme Müdürü Dr. Holger Lange, “Mühendislerimiz aracın modeline en uygun ve performansını en uygun biçimde destekleyen OE (Orijinal Ekipman) lastiklerini geliştirdiler. Continental olarak araç üreticilerinin beklentilerini tam manasıyla karşılamak emeliyle lastik geliştirme konusunda kendileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu