Yeni Nesil BMW M3, Ateş Kırmızısı Rengiyle Görüntülendi

Yeni kuşak BMW M3 modelinden sızdırılan bir fotoğraf, Alman markanın yeni M3'ün kasa dizaynından neler beklememiz gerektiği konusunda bize düzgün bir fikir veriyor. Fotoğraf, aracın dinamik bir dizayna ve büyüleyici bir renge sahip olacağını gösteriyor.

BMW modifikasyonu denilince akla birinci gelen firmalardan biri olan Evolve Automotive, Yeni jenerasyon G80 BMW M3'’ün art tarafını net bir formda gösteren fotoğrafı, Facebook ve Instagram hesaplarından paylaştı. Üretim bandı üzerinde olan aracın sağ ve sol köşesinde çift egzoz çıkışı olduğunu görüyoruz.

Kırmızı gövde rengi ve heybetli difüzör kısmı ile hayli etkileyici görünen yeni araba, yenilikçi dört çeker sistemi M xDrive ile gelen birinci BMW M3 modeli olacak. Lakin standart modelin geriden çekişli ve manuel şanzımanlı olarak satışa sunulması bekleniyor. 

Evolve Automotive tarafından sızdırılan fotoğraflarda, yeni M3’ün sadece art bölümüne  ayrıntılıca göz atabiliyoruz; ayrıyeten daha evvelki casus fotoğraflarda aracın büyük böbrek ızgaralarına sahip olduğunu görmüştük. Ayrıyeten G80 BMW M3'ün, yeni jenerasyon S58 motoruyla geleceğini de biliyoruz.

S55’in halefi olan motor, tüm dünyada giderek daha da sıkılaşan emisyon düzenlemelerine ek olarak, M GmbH'nın performans ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kapsamlı bir formda tekrar tasarlanmıştı.

Çift turbolu I6 motor, kapalı platformlu olması sayesinde klasik dizaynlara kıyasla daha güçlü bir performans sunuyor. Yeni kuşak BMW M3’ün ne vakit tanıtılacağı şimdi aşikâr değil; lakin aracın 2020 yılı içinde satışa sunulması bekleniyor. 

Başa dön tuşu