Yerli Otomobil Havalmanlarında Follow Me Aracı Olacak

TOGG'un, Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde düzenlenen merasim ile tanıtımını yaptığı yerli arabanın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde kullanılmasına karar verildi. Bu kapsamda araç, 2022 yılında seri üretime geçmesinin akabinde havalimanlarında follow me aracı olarak kullanılacak.

Havalimanı apronlarında vazife yapan sarı renkteki özel donanımlı follow me araçları, pist-apron-taksi alanlarında uçaklara ve araçlara yönlendirme gayeli hizmet veriyor. 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı'nda BMW i8 tipi modellerin de ortalarında olduğu lüks arabaların Follow Me aracı olarak kullanılacağı açıklanmıştı.

İlk yerli araba follow me aracı olacak

2022 yılında seri üretime geçecek olan birinci yerli arabayı Devlet Hava Meydanları İşletmesi, tüm havalimanlarında Follow me kullanacağını açıkladı. Yerli arabanın follow me aracı olarak kullanılma kararını, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Keskin, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Havalimanlarımızda “#KarbonsuzHavalimanı Projesi” kapsamında 2022 yılından itibaren follow me aracı olarak #TürkiyeninOtomobili #Togg ile gelecek kuşaklara nefes olmak için sabırsızlanıyoruz!” paylaşımını yaptı.

Başa dön tuşu