Yerli Otomobil Marka Lansmanından Sonra Türkiye’yi Dolaşacak

Türkiye'nin uzun vakittir beklediği yerli araba, nihayet gün yüzüne çıktı. TOGG tarafından tanıtılan yerli araba, gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle tüm Türkiye'nin beğenisini kazandı. Vatandaşlar, aracın üretim bandından ineceği günü bekler hale geldiler.

Yerli araba, kısa bir müddet evvel tanıtıldı. Lakin vatandaşlar, şu ana kadar bu aracı sadece düzenlenen aktiflik kapsamında görebildiler. Yerli arabanın tanıtım tertibini gerçekleştiren YRD İstanbul'un İdare Heyeti Lideri Fikret Karadeniz'den mevzuyla ilgili çok kıymetli açıklamalar geldi.

Karadeniz, yerli arabaları birinci kere kasım ayında gördüğünü ve TOGG'un bu projedeki heyecanını derinden hissettiğini açıkladı. Düzenledikleri tertibin bu heyecanla gerçekleştirildiğini tabir eden Karadeniz, vatandaşların da emsal bir heyecan içerisinde olduklarını ve yerli arabayla tanışmak istediklerinin farkında olduklarını söz etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtımın yalnızca bir ön gösterim olduğunu vurgulayan Fikret Karadeniz, aracın şimdi lansman bile yapmadığını söz etti. Bu bağlamda marka lansmanının ilerleyen periyotlarda yapılacağını tabir eden Karadeniz, marka tanıtımının akabinde da yerli arabaların yollara düşeceğini ve Türkiye'yi dolaşacağını belirtti.

Karadeniz'e nazaran bu türlü bir proje, Türkiye'nin hakkı olan bir şeydi. Karadeniz, vatandaşların yerli arabaya bu nedenle büyük bir ilgi duyduğunu ve bu ilginin sonuna dek haklı olduğunu söylüyor. Lakin Karadeniz'e nazaran vatandaşların yerli arabalarla tanışmaları için şimdi erken. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonraysa yerli arabalar, vatandaşlar tarafından daha âlâ tanınacak.

Yerli arabaların yakından görülmesinin ve hatta bu araçlara temas edilmesinin, projeye olan ilgiyi artıracağını söyleyen Karadeniz, bu durumun pazarlama stratejisi için de çok büyük bir değere sahip olduğunu tabir etti. Karadeniz'in açıklamalarına nazaran yerli arabalar, Türkiye'nin yedi bölgesine de ulaştırılacak ve vatandaşların bu araçları kendi gözleriyle görmesi sağlanacak. 

Başa dön tuşu