Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Olarak Açıklandı

Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Kümesi A. Ş. tarafından uzun müddettir üzerinde çalışma yürütülen yerli araba projesi için bir dönüm noktası daha geldi. 14 Aralık'ta gerçekleşmesi beklenen ve ertelenen ön tanıtım tarihi, bugün evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Sonra da Bakan Mustafa Varank tarafından Twitter üzerinden doğrulandı. 

Yerli arabanın tanıtım tarihi 27 Aralık olarak açıklandı. Gebze'de düzenlenecek ön gösterim ile her şey artık bir sır olmaktan çıkacak. Bakan Varank'ın Twitter üzerinden yaptığı tarih açıklamasıyla birlikte paylaştığı fotoğraflar ise, yerl arabanın tasarımı hakkında sağlam ipucuları veriyor.

Yerli arabanın birinci fotoğrafları:

Varank'ın Twitter hesabından paylaştığı imgelerde, yerli arabanın aslında bir araba değil SUV olduğu bilgisi doğrulanıyor. Varank ve öbür devlet yetkilileri, bahis hakkında daha evvelki açıklamalarında aracın C segmentinde bir SUV modeli olacağını söylemeleri dikkat çekmişti.

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla tasarım ayrıntılarına göz atacak olursak yerli araba, tasarım için anlaşılığı söylenen İtalyan Pininfarina şirketinin konsept çalışmalarını andırıyor. 

Bakan Mustafa Varank tarafından paylaşılan fotoğraflarda yer alan yerli arabanın çizgileri, Pininfarina'nın Vinfast konseptiyle uyuşuyor:

Pininfarina'nın Vinfest ismini verdiği bu konsept tasarım dışında pek çok elektrikli SUV modeli de mevcut. 27 Aralık'ta gerçekleşmesi beklenen tanıtım etkinliğinde ise tüm ayrıntılar bir sır olmaktan çıkacak.

Yerli arabanın sahip olacağı teknolojiler, geliştirilme süreci ve öteki tüm ayrıntılar hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu