Bir Tasarımcı, BMW i8’in Hayali M Versiyonunu Tasarladı

BMW’nin hibrit bir spor araba olan i8 modeli, piyasaya çıktığından beri dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hem tasarımı hem de sağladığı performansla hayli beğenilen i8’in yeni modellerinin gelmeyeceği ise geçtiğimiz günlerde BMW tarafından açıklanmıştı.

i8 yerine yeni modeller geliştirmek isteyen Bavyeralı araba üreticisi, geçtiğimiz haftalarda Vision M Next Concept isminde yeni bir araba duyurmuştu. Bu araba, i8 modelinin halefi olacak üzere duruyor. Argümanlara nazaran ise bu modelin ismi i12 olacak. Pekala, BMW i8'in bir M versiyonu olsa nasıl görünürdü? 

BMW i8’in hayali M versiyonu:

Bir dizayncı, bu yeni BMW konsept dizaynlarından ilham alarak firmanın tahminen de hiçbir vakit üretmeyeceği bir araç olan “i8 M” modelini hayal etmiş ve i8 modelinin bir M versiyonu olsa nasıl görünürdü sorusuna karşılık verecek nitelikte i8 M modelini tasarlamış. Car Lifestyle tarafından paylaşılan bu hayali i8 M tasarımı, açıkça söylemek gerekirse BMW i8’i mükemmel bir görünüme kavuşturuyor.

Hâlihazırda hayli sportif ve şık olan i8 modeli, simsiyah gövde rengi ve ayrıntıları, alçaltılmış süspansiyon, geniş hava girişleri üzere farklı donanımlar ile bu hayali dizaynda çok daha sportif bir görünüme sahip olmuş durumda. Aracın büyük jantları ve kaputtaki hava girişleri üzere ayrıntılar da aracın sportifliğini bir ölçü daha üste çekmiş durumda.

Vision M Next Concept: 

Evet, BMW yetkilileri i8’in yakın bir gelecekte sonlanacağını bildirdi ancak Alman araba üreticisinin son konsept aracı olan Vision M Next Concept’te i8’den esintiler epeyce fazla. Örnek vermek gerekirse i8 modelinin en dikkat çeken taraflarından birisi olan üste hakikat açıklan kapılar bu modelde de olacak.

Başa dön tuşu