Yok böyle indirim! Peugeot 208 fiyatı dibi gördü!

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki sıfır otomobil fiyatları bir hayli yüksek. Özellikle orta gelir grubunda yer alan vatandaşların otomobile erişin gücü gün geçtikçe düşüyor. Bu durumun farkında olan hükümet kanadı ise gerekli adımları attı ve ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete’de yayınlandı.

Buna göre fiyatı 550.000 TL’nin altında olan sıfır araçların fiyatlarında oldukça ciddi indirimler meydana geldi. İşte bu otomobillerden birisi de Peugeot 208. B sınıfı bir hatchback modeli olan 208, fiyat anlamında uzun zamandır böyle bir seviyeyi görmemişti.

Yok böyle indirim! Peugeot 208 fiyatı dibi gördü!

Markanın tasarım devriminin önemli halkalarından olan 208; yüksek fiyatları sebebiyle son dönemlerde beklenen ilgiyi görememişti.

Ancak gelen ÖTV düzenlemesi tüketiciler gibi 208 modeli için de bir fırsat niteliğinde. Bu dönemde satışların artması şirket için oldukça önemli. Peugeot 208 satın almak isteyen kişiler için de bulunmaz bir fırsat olan bu dönem, talebin doruk yapacağı bir süreç olabilir. Dolayısıyla eğer otomobil satın almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda olacaktır.

Başa dön tuşu