1000 Beygir Gücündeki Özel Yapım Jeep Gladiator

Tanıtıldığı birinci günden beri pickup segmentindeki en dikkat çeken araçlardan biri olan Gladiator, geçtiğimiz günlerde bir modifiye grubu olan Hennessey’in eline geçmişti. Araçlara yaptıkları çılgın eklemelerle bilinen takım, Gladiator’a yaptıkları süreçlerden sonra ortaya çıkan canavarın sürüş testini YouTube hesapları üzerinden paylaştılar.

Ekip, Hennessey Maximus 1000 ismini verdikleri Jeep markalı aracın çıkış gücünü 1000 beygir gücüne çıkardıklarını belirtiyor. Aracın 6.2 litlerik Hellcat V8 motorunu güçlendirmek için büyük efor sarf eden Hennessey, çıkış gücü 1000 beygir olan aracın tork bedelini ise 1264 Nm’ye yükselterek inanılmaz bir iş ortaya koymuş.

Jeep Gladiator: Hennessey Maximus 1000 sürüş testi:

Aracı baştan aşağı yenileyen Hennessey, araçta yeni radyatörlere, yakıt enjeksiyon sistemine ve paslanmaz çelikten yapılmış egzozlara yer vermiş ve aracı 8 ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi ile eşleştirmiş. Aracın süspansiyon sisteminde de değişiklikler yaparak 150 milimetre üst yükselten takım, aracın off-road tekerlekleri ile birlikte her şarta uygun bir hale gelmesini sağlamış.

Gövdesi ve tasarımı da yepyeni araçtan farklılık gösteren Hennessey Maximus 1000, yeni tamponlar ve yenilenen logo üzere küçük estetik dokunuşları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıyeten araçta bulunan 37 inç tekerlerin yanı sıra King amortisörler ve yükseltilmiş ön ve art akslar bulunuyor, bu eklentiler sayesinde aracın yol tutuşu da optimum seviyeye çıkarılmış durumda. Aracın içerisine gelecek olursak da büsbütün özelleştirilmiş, elmas dikişli deri döşemeler bizleri karşılıyor.

Jeep Gladiator: Hennessey Maximus 1000, 200.000 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Aracı almak isteyenlerinse ivedi etmesi gerekiyor zira firma, bu özel tasarım araçtan sadece 24 adet çıkaracağını açıkladı. Ayrıyeten bir Hennessey Maximus 1000’in üretiminin yaklaşık olarak 4 ay sürdüğü de belirtiliyor.

Başa dön tuşu