Volkswagen’in Elektrikli SUV’u ID.4, İlk Kez Görüntülendi

Almanya merkezli araba devi Volkswagen, şu sıralar yeni jenerasyon araçlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, özellikle gelecek yıllarda piyasaya süreceği “ID.” serisini önemli manada önemsiyor ve tüketicilerin karşısına, mükemmel araçlarla çıkmak istiyor. Hal bu türlü olunca da Volkswagen, ID. serisindeki araçlarla ilgili hem çok ağır çalışıyor hem de yaptığı çalışmaları kamuoyundan gizlemek istiyor.

Volkswagen'in üzerinde çalıştığı ID. serisindeki araçlarından bir tanesi de elektrikli bir SUV modeli. Bu SUV modeli ile ilgili bilinen şeyler şu an için neredeyse yok denecek kadar az. Aracın ismi bile mutlaklaşmış durumda değil fakat beklentiler, Volkswagen'in çalışmaları devam eden elektrik motorlu SUV'unun “ID.4” ismine sahip olacağı tarafında. Şimdiyse bu araç, casus kameraların takibine takıldı.

İşte casus kameralara yakalanan Volkswagen ID.4

Volkswagen çalışanları, aracın genel tasarımı gizlemek için değişik bir metot tercih etmişler. Üstteki fotoğrafta da görülebileceği üzere Volkswagen ID.4'ün ön ızgara kısmı ve farları, Opel kamuflajıyla kapatılmış durumda. Lakin yeniden de Volkswagen takımı, tüm eforlarına karşın yeni elektrikli SUV modelini casus kameralardan gizlemeyi başaramadı. Dilerseniz artık de aracın art kısmının nasıl göründüğüne bakalım;

Aracın teknik özelliklerinin ne olacağı konusunda kesin bir şey söylemek şu an için mümkün değil. Araç tek bir motora sahip olabileceği üzere 4 tekerden çekiş sağlayabilecek ikinci bir motora da sahip olabilir. Ayrıyeten ID.4'le ilgili bir öbür beklenti ise bu elektrik motorlu SUV'un menzilinin 330 km, 420 km yahut 550 km sağlayacak bataryalarla donatılacak olması.

Volkswagen'in yeni elektrik motorlu SUV'unu ne vakit yollarda göreceğimizi bilmiyoruz. Lakin ID.4'ün Avrupa lansmanının 2020 yılının sonlarında olacağı, aracı yollarda görmeye başlayacağımız vaktin ise 2021 yılı olacağı kestirim ediliyor. Bakalım Volkswagen, yeni elektrikli SUV modeliyle tüketicilerin gönüllerini ne kadar cezbedebilecek.

Başa dön tuşu